Zvezda će se morati pripaziti: Lajpcig zgazio Augzburg, Dortmundov epski preokret

Lajpcig je vrlo lagano na svom terenu stigao do nove pobjede u Bundesligi.

Lajpcig

Oni su sa 3:0 upisali nove tri boda protiv ekipa Augzburga.

Golove za tim koji se nalazi u grupi sa Crvenom zvezdom u Ligi šampiona postigli su Ćavi Simons, Lukas Openda i David Raum, sve u prvom poluvremenu.

Lajpcig sada očekuje duel u Ligi šampiona protiv Jang Bojsa.

Hofenhajm je slavio u Kelnu protiv domaćina sa 3:1.

Malo neočelivan rezultat, ali potpuno zaslužen. Kramarić je pogodio već u prvom minutu meča, a Florijan Griliš je povećao prednost u 28. minutu meča.

U drugom poluvremenu spektakularan gol je postigao Bajer u 52. minuut, dok je počasni pogodak za Keln postigao David Zelke.

Volfsbrug je iskorstio podatak da Union Berlin više razmišlja od gostovanju u Madridu, ekipi Reala, pa su na svom ternu upisali tri boda.

Vukovi su poveli u 12. minutu golom Jonasa Vinda, izjednačio je Robin Gosens u 28. minutu, dok je Joakim Mele ponovo doveo svoj tim u vođstvo i na kraju i tri boda.

Kakva pobjeda za Borusiju Dortmund protiv Frajbruga od 4:2, koji nije najbolje krenuo novu sezonu u Bundesligi.

Gubli su Milioneri do 60. minuta, a onda je došao preokret. Ali prvo da kažemo da je Dortmund poveo u 11. minutu preko Humelsa, međutim do kraja prvog dijela igre Frajbrug je preokrenuo i to su oba gola postignuta u nadoknadi vremena, prov Heler, pa onda i Hefler.

Malen je donio izjednačenje, a pobjedu ekipi Edina Terzića je donio Mats Humels u 88. minutu meča.

Štutgart je postigao tri gola i naravno osvojio tri boda na gostiovanju u Majncu 3:1, navodi B92.

U ovom trenutku možda i najbolji napadač u Evropi, Serhu Girasi je postigao het-trik, dok je jedini gol za Majnc postigao Lukas Bareiro.