LJEPOTICA ŠLOTERBEKA Dortmund do bodova poslije sjajnog preokreta, Švabe ne posustaju, Lajpcig kiksao (VIDEO)

Veliki preokret napravili su fudbaleri Borusije Dortmund protiv Union Berlina i na kraju stigli do ubjedljivog trijumfa (5:2) u sedmom kolu Bundeslige.

Niko Šloterbek

Milioneri su gubili na poluvremenu sa 1:2, pošto su za goste pogodili Robin Gosens i Leonardo Bonući i to nakon što je Niklas Fulkrug doveo domaće u vođstvo.

Ipak, ekipa Edina Terzića uspjela je da postigne tri gola do 71. minuta, a posebno efektan bio je onaj za 2:2 koji je postigao Niko Šloterbek. Pobjedu je u nadoknadi vremena potvrdio Sebastijan Ale.

Borusija je ipak ostala iza leđa Štutgarta koji igra fantastično u dosadašnjem dijelu sezone. Švabe su sa 3:1 dobili Volfzburg, a sva tri gola postigao je Serhu Guirasi.

Kiks na domaćem terenu napravio je Lajpcig kojem nisu bila dovoljna ni dva penala da pronađe put do gola Bohuma, dok je Darmštat slavio u Augzburgu sa 2:1.