"Izgubljena titula mi je teže pala od saznanja da imam rak" Napadač "Milionera" se još uvijek ne miri sa propuštenom prilikom

Napadač Borusije iz Dortmunda Sebastijan Ale i dalje ne može da preboli što je njegov tim ostao bez titule prošle sezone, u posljednjem kolu Bundeslige.

Milionerima je trebala pobjeda na svom terenu, ali su odigrali samo 2:2 sa Majncom i tako krunisali Bajern koji je, nasuprot njima, pobijedio Keln sa 2:1 golom u 89. minutu.

Upravo je Ale bio jedan od tragičara. Promašio je penal u 19. minutu, kao i šansu na isteku sat vremena igre. Inače, većinu sezone je propustio zbog dijagnostifikovanog raka testisa, da bi po povratklu na teren bio sjajan.

Ipak, na kraju je tugovao, zajedno sa saigračima.

– Taj dan mi je bio gori nego onaj kada su mi dijagnostifikovali rak. Ako ste bolesni, ne možete učiniti ništa u vezi s tim. Morate to da prihvatite i prođete kroz to. S druge strane, imali smo titulu u svojim rukama, mogli smo sami da utičemo na sve. U tom slučaju morate da prihvatite da ste možda pogriješili ili donijeli pogrešne odluke – rekao je Ale, prenosi Telegraf.