Leverkuzen prekinuo niz: Dortmund ostao bez cijelog plijena u završnici meča

Fudbaleri Bajer Levekuzena i Borusije Dortmund remizirali su 1:1, u derbiju 13. kola Bundeslige.

Lider na tabeli prekinuo je niz od osam uzastopnih pobjeda u prvenstvu, a do boda protiv “milionera” stigli su u završnici.

Dortmund je vodio već od petog minuta, golom Julijana Rjersona i taj rezultat je dugo bio na snazi u Leverkuzenu.

Farmaceuti su pritiskali u nastavku, nakon primljenog gola, a do izjednačenja stigli su u 79. minutu, kada je precizan bio Viktor Bonifejs.

Domaći su prije tog pogotka prijetili preko Džake, Grimalda, Virc je čak i dao gol, koji je u nadoknadi prvog dijela poništen zbog ofsajda poslije VAR–a, piše B92.

Borusija je u nadoknadi drugog poluvremena mogla i da šokira Leverkuzen, ali je Filkrug promašio glavom.

Leverkuzen je i dalje prvi sa 35 bodova, dok je Borusija peta sa 10 poena manje.