LEVERKUZEN NE MOŽE DA IZGUBI Bajer bio nadomak poraza, ali se pojavio Stanišić i nastavio niz nepobijedivosti

Bajer Leverkuzen odbija da izgubi!

Leverkuzen i Dortmund

Novi šampion Njemačke večeras je gubio na gostovanju Borusiji Dortmund sve do 97. minuta, ali je hrvatski reprezentativac Josip Stanišić sačuvao oreol nepobijedivosti timu Ćabija Alonsa.

Tako je u derbiju 30. kola njemačke Bundeslige između Borusije Dortmund i Bajer Leverkuzena bilo 1:1.

To je čak 45 utakmica u nizu bez poraza “farmaceuta”, koji nisu doživjeli neuspjeh čitave sezone.

Aktuelni šampion je ostao “bez goriva” na legendarnom “Vestfalenu”. Nije odigrao novi prvak na svom standardnom nivou, a sigurno je na to uticala i odluka Alonsa da na klupi ostavi svog najboljeg igrača Florijana Virca koji je u igru ušao tek u 70. minutu.

Bio je gost bolji u prvih 45 minuta. Mogao je Leverkuzen do gola preko Grimalda, ali je snažan udarac lijevog spoljnog završio tik preko prečke u 36. minutu.

U drugom poluvremenu dodatno je usporen tempo utakmice. Djelovalo je da su obje ekipe zadovoljne podjelom bodova, ali tako nije mislio i napadač “milionera” Niklas Filkrug.

Igrao se 81. minut kada je centarfor reprezentacije Njemačke iskoristio sjajan centaršut Marsela Sabicera i perfektnim volejom zadao udarac prvaku, pišu Sportske.net.

Izgledao je da će konačno biti okončan niz nepobijedivosti Bajera, ali je u šestom minutu sudijske nadoknade Virc odlično centrirao iz kornera, a Stanišić glavom donio bod gostima.