BURNO KOLO U BUNDESLIGI Lajpcig kiksnuo pred Ligu šampiona, 2 utakmice prekinute, pa nastavljene

Navikli smo da u Njemačkoj sve perfektno funkcioniše i da je narod izuzetno disciplinovan, ali to danas nikako nije bio slučaj na utakmicama 21. kola Bundeslige.

Publika u Berlinu i Menhengladbahu izrazila je nezadovoljstvo zbog odluke Fudbalskog saveza Njemačke da dozvoli upliv stranog kapitala u vlasničku strukturu klubova, što navijačima izuzetno smeta, pa su zbog toga bacali teniske loptice na teren.

Zbog toga su bile prekinute utakmice između Union Berlina i Volfsburga, te Borusije iz Menhegladbaha i Darmštada, pa tek očekujemo konačne rezultate na njima, dok su tri meča u terminu od 15.30 završena.

Najzanimljivije je bilo u Augzburgu gdje je domaćin remmirizirao sa Lajpcigom, bilo je 2:2.

Domaći su poveli u 35. minutu golom Filipa Tica, da bi samo četiri minuta kasnije Lois Opena izjednačio.

Gosti su do potpunog preokreta stigli poslije sedam minuta igre u nastavku,asistirao je Dani Olmo, a slovenčaki napadač Benjamin Šeško razgalio “bikove”.

Nastavilo se za uzbuđenjima u Augzburgu, na isteku časa igre domaćin je poravnao rezultat pogotkom BiH centarfora Ermedina Demirovića.

Idealnu priliku da donese slavlje Lajpcigu imao je Openda koji je promašio jedanaesterac na devet minuta prije kraja, loše je izveo najstrožu kaznu, a golman Augzburga Fin Damen koji je i skrivio jedanaesterac lako zaustavio njegov udarac.

Ajntraht je u Frankfurtu bio veliki favorit da stigne do bodova protiv Bohoma, ali je osovjio samo jedan, jer je meč završen nerešenim rezultatom 1:1.

Poveo je domaćin u 14. minutu pogotkom Egipćanina Omara Marmuša, da bi samo tri minuta kasnije Alžirac Fares Šaibi izjednačio.

Još jedno prijatno iznenađenje u ovoj sezoni priredio je Hejdenhajm koji je kao gost savladao Verder iz Bremena sa 2:1.

Gosti su za samo šest minuta postigli oba gola. Lenard Meloni je donio prednost Hejdenhajmuu 12. minutu, a Jan-Niklas Beste povisio 2:0 za goste šest minuta kasnije, pišu Sportske.net.

Romano Šmid je ekspresno, poslije samo jednog minuta, smanjio zaostatak Verdera, ali do kraja meča rezultat se nije promeni, pa su gosti zasluženo slavili.

Meč između Borusije Menhengladbah i Darmštada je konačno završen i to “najnepopularnijim” rezultatom 0:0.