ZVEZDU ČEKA OZBILJNA MAŠINA Lajpcig u 3 meča dao 10 golova

Fudbaleri Red Bul Lajpciga, rivala Zvezde u Ligi šampiona, i u ovom kolu Bundeslige odnijeli su pobjedu - ovog puta protiv Union Berlina u gostima 3:0.

Olmo

Strijelci za tim Marka Rosea bili su Simons i Šeško dva puta.

Tako je osvajač Kupa Njemačke nastavio efikasne partije u začetku sezone, doduše nije ponovio goleadu iz prethodnog kola (Štutgart 5:1) ali je ponovo pokazao da posjeduje moćnu ofanzivu.

U nedjelju, protiv još jednog predstavnika Nemačke u Ligi šampiona, blistao je trio Dani Olmo, Benjamin Šeško i Ćavi Simons.

Simons, kojeg je Pari Sen Žermen poslao u Lajpcig na pozajmicu, bio je strijelac prvog gola i asistent kod trećeg u režiji Slovenca Šeška.

Svi golovi su postignuti u drugom poluvremenu.

Važno je reći da je desetak minuta nakon vođstva Lajpciga u 51. minutu, igrač domaćih Foland zaradio direktan crveni karton zbog grubog prekršaja, i tako olakšao gostima put do pobjede.

“Bikovi” su potvrdili trijumf u samoj završnici.

Olmo i Simons bili su asistenti, a Šeško je bio efikasan u dve situacije u rasponu od samo tri minuta, za konačni trijumf Lajpciga, navodi B92.

Poslije tri kola, rival Zvezde u Ligu šampiona ima dvije pobjede i poraz, onaj u prvoj rundi u Leverkuzenu (2:3).