NIKAKO DA SE VRATE Fudbaleri Štutgarta ostaju članovi elitnog ranga njemačkog fudbala

Fudbaleri Štutgarta ostaće članovi Bundelige i sljedeće sezone, pošto su u drugom meču baraža pobijedili Hamburger 3:1 (2:0).

Igrači Štutgarta slave opstanak u  Bundesligi

Štutgart je status u najjačoj ligi Njemačke sačuvao pošto je ukupnim rezultatom slavio 6:1 protiv trećeplasiranog tima “cvajte”.

Švabe su ubjedljivo slavile u prvoj utakmici na svom terenu od 3:0, a ubjedljiv trijumf ostvarile su i u revanšu u Hamburgu.

HSV je poveo u 6. minutu golom Kitela, a Enco Milot već poslije tri minuta igre u drugom dijelu meča postigao je gol za izjednačenje.

Golom istog igrača u 64. minutu uslijedio je preokret Štutgarta, a konačnu potvrdu opstanka u Bundesligi donio je Silas u 96. minutu, navodi B92.

U Bundeligi sljedeće sezone igraće Darmštat i Hajdenhajm, a u niži rang sele Šalke i Herta.