SELE SE U NIŽI RANG Gigant iz Berlina ispao iz Bundeslige (VIDEO)

Šokantan završetak meča sa Bohumom po Berlince, primili su gol u nadoknadi vremena i time izgubili i teorijske šanse da se spasu.

fudbaleri i navijači Herte

Kolo prije kraja sezone u njemačkoj Bundesligi fudbaleri Herte “obezbijedili” su selidbu u niži rang.

Ekipa trenera Pala Dardaja odigrala je 1:1 na Olimpijskom stadionu protiv Bohuma – gol je primila u 93. minutu – i tako ostala na začelju tabele bez šanse da se u posljednjih 90 minuta fudbala domogne pretposljednje pozicije.

Herti su samo pobjede u posljednje dvije runde bile slamka spasa, djelovalo je da su nadomak prve pošto su golom Tusara vodili od 63. minuta, međutim duboko u nadoknadi vremena uslijedio je šamar za Berlince – gol Šloternbeka u 94. minutu.

Sudija je ubrzo odsvirao kraj, koji za Hertu znači i kraj svake nade da se može sačuvati u društvu najboljih.

Još jednu turbulentnu sezonu Herta je završila eliminacijom u Cvajtu, što je treći put za ovaj klub u posljednjih 13 sezona (ukupno sedmi put u istoriji).

Bohumu je ovaj bod bio od nevjerovatnog značaja jer ga je održao iznad “živog blata” zone ispadanja u kojoj su, osim prežaljene Herte, Štutgart i Šalke.

Poredak tih timova pred posljednje kolo je sljedeći: Herta 26, Štutgart 29, Šalke 31, Bohum 32.

Biće, dakle, drame u borbi za opstanak (dva tima idu direktno u niži rang, treći otpozadi u baraž), a velika uzbuđenja očekuju se i u borbi za posljednje mjesto koje vodi u Ligu šampiona.

Union Berlin je danas propustio priliku da praktično obezbjedi elitu, međutim poražen je od Hofenhajma u gostima 4:2, tako je ostao bodovno poravnat sa Frajburgom na diobi četvrte pozicije – dok je na samo bod više Lajpcig doduše sa utakmicom manje (od 18:30 igra protiv Bajerna).

Od tog meča mnogo toga će zavisiti borba za elitno evropsko takmičenje ali i za titulu prvaka države, prenosi B92.

Drugi kandidat za tron u Njemačkoj Borusija igra svoj meč u nedjelju – u Bavarskoj protiv Augzburga.