BORUSIJA PROKOCKALA ŠANSU Bajern se vratio iz mrtvih i osvojio novi šampionski pehar (FOTO, VIDEO)

Prava drama viđena je u Njemačkoj u posljednjem kolu Bundeslige.

Bajen minhen

Fudbaleri Bajerna osvojili su 11. vezanu titulu prvaka Njemačke i pobjedom kod Kelna na najbolji mogući način su ikoristili kiks Borusije Dortmund na njenom terenu od Majnca.

Ovakav triler može da režira samo fudbal. Borusija je imala sve u svojim rukama. Pred posljednje kolo su imali dva boda prednosti u odnosu na Bajern i meč na svom terenu protiv Majnca, ali nisu uspjeli pošto su odigrali neriješeno 2:2.

To je na najbolji mogući način iskoristio Bajern koji je slavio kod Kelna s 2:1 i tako se vratio iz mrtvih i na, može se slobodno reći iznenađenje mnogih, osvojio novu titulu prvaka Njemačke.

Dortumund je imao sve u svojim rukama. Pomenuta dva boda više od Bavaraca, armiju navijača koji su došli da sa svojim ljubimcima proslave titulu, ali ne ide baš sve po planu. To smo vidjeli i danas. Majnc je imao svoju računicu iako mu bodovi nisu bili potrebni. Već nakon prvih 45 minuta su vodili sa 2:0 i jasno je bilo da nisu nimalo impresionirani atmosferom u Dortmundu. Ipak, Borusija je poznata kao tim koji teško odustaje kao i svi Nijemci, ali su u nastavku uspjeli da dođu samo do boda što im nije bilo dovoljno za novi šampionski pehar.

Sve to je iskoristio Bajern koji je do titule došao golom u 89. minutu Džamala Musijale. U jednom trenutku se činilo da će Borusija i bez pobjede do titule jer je Keln sve do pomenute 89. minute imao 1:1 protiv Bavacara. Taj rezultat je išao na ruku Borusiji koja je u tim trenucima gubila od Majnca. Ipak, Bajern je još jednom pokazao da ima stotinu života i šampionsko slavlje može da počne.