DORTMUND NA NOGAMA Lajpcig srušio Bajern usred Minhena za totalnu dramu u posljednjem kolu

Dortmund je večeras na nogama i slavi – Lajpcig.

Bajern

Red Bul je uradio naizgled nemoguće, uspio je i to preokretom da sruši Bajern nasred Alijanc arene 3:1.

I samim tim da otvori vrata za svrgavanje decenijskog gospodara Bundeslige. Sada je sve u rukama Borusije. Crno-žuti pobjedom u nedjelju protiv Augzburga skočili bi na prvo mjesto kolo prije kraja.

Nikada za ovih deset godina Bajern nije bio bliži abdikaciji. Možda je to karma. Smijenjen je Julijan Nagelsman u trenucima kada je dobro stajao i u prvenstvu i u Ligi šampiona. Nisu čelnici kluba bili zadovoljni, uručili su mu otkaz i doveli Tomasa Tuhela. Koji je „uspio“ da ispadne iz Lige šampiona od Mančester sitija, a sada je na korak da se proslavi kao trener koji je Bajernu izgubio titulu.

Lajpcig je odradio veliki posao za Dortmund, ali prije svega za sebe. Crveni bikovi su ovom pobjedom, inače tek drugom nad Bajernom u 14 mečeva, osigurali plasman u Ligu šampiona. Dovoljno velik razlog za veliko slavlje. Koliko god taj klub bio omražen u cijeloj Njemačkoj.

Što je najgore za Bajern, potpuno je dominirao terenom u prvih 25 minuta. Lajpcig se teško nosio sa pritiskom, a Gnabri je baš tada, u 25. minutu, krunisao inicijativu i donio Bavarcima vođstvo.

Izgleda da je to bio okidač koji je natjerao Lajpcig da počne da igra. Lopta je sve više bila u nogama Roseovog tima, počele su da se javljaju i prve šanse. Posljedično tome, Bajern je oteran od gola, izgledao je sve slabije, ranjivije.

Zvuči čudno, ali Lajpcig je ubio Bajerna na kontre. Svaka izgubljena lopta stvarala je pometnju u odbrani domaćih i udarac za udarcem gostiju. Tako je došlo i do izjednačenja: kao bijesni psi su pojurili Bikovi ka Zomerovom golu, a uloga egzekutora pripala je Konradu Lajmeru – 1:1

Izjednačenje je žestoko uzdrmalo Bajern. Osjećali su Bavarci kako titula, sa tim rezultatom, počinje da im izmiče iz ruku. A, Lajpcig je bio sve bliži. Kao kaznena ekspedicija koja se vidi na horizontu kako nezadrživo nadire.

Minut 75. Pavard u šesnaestercu sapliće Nkunkua i za sudiju nema dileme. Ni VAR ne mora da se gleda, penal. Baš Nkunku je preuzeo odgovornost i pogodio – 2:1.

Nisu se u Bajernu ni presabrali, a ono – opet penal. Rukom je igrao Mazrui, a loptu na penaltik je namjestio Soboslaj. I pogodio – 3:1, prenosi Mocart sport.