(FOTO) Kejn nastavio sa rušenjem rekorda: Bajern se kockao, pa slavio, Borusija poklekla pred Štutgartom

U udarnom terminu od 15.30 odigrane su četiri utakmice 11. kola Bundeslige.

U centru pažnje bile su utakmice na Alijanc Areni u Minhenu i MHP Areni u Štutgartu.

Bajern je očekivano pobijedio debitanta u ligi, ekipu Hajdenhajma, ali nije sve bilo idealno…

Bavarci su već na poluvremenu stekli prednost od 2:0 i očekivala se ubjedljiva pobjeda. Oba gola postigao je nevjerovatni Hari Kejn. Oba na asistencije Liroja Sanea.

Posebno je drugi pogodak bio atraktivan, Englez je visoko skočio i gotovo sa pozicije penala preciznim udarcem glavom matirao golmana gostiju Kevina Milera.

Hari Kejn je tako postao prvi igrač u istoriji Bundeslige sa 17 golova u prvih 11 utakmica u šampionatu.

Iza njega su ostali nekad sjajni golgeteri Bavaraca Robert Levandovski (16) i Gerd Miler (15, 14), kao i legenda berlinske Herte Erih Ber (14).

Međutim, mali klub iz Hajdenhajma, predvođen legendarnim trenerom Frankom Šmitom, nije se predavao i u drugom poluvremenu za kratko došao do izjednačenja preko Klajndinsta i Bestea.

Navijačima Bajerna nije bilo nimalo prijatno u tim trenucima, ali je Rafael Gerero prvim golom otkako je stigao u Bajern iz Dortmunda ponovo doveo Bavarce u vođatvo. Konačan rezultat postavio je Erik Maksim Čupo-Moting u 85. minutu – 4:2.

Bajern je zahvaljujući ovoj pobjedi preuzeo prvo mjesto sa bodom više i utakmicom više Bajera iz Leverkuzena (sutra igra svoj meč sa Union Berlinom).

U Štutgartu su Švabe dočekale žuto-crne iz Dortmunda i nakon preokreta slavile pobjedu od 2:1.

Imao je domaći tim veliku priliku da povede već u 11. minutu, ali Kris Fihrih nije realizovao jedanesterac, tačnije njegov šut zaustavio je Gregor Kobel.

I nevjerovatan podatak za statističare: Švajcarac je prvi golman Borusije Dortmund kome je pošlo za rukom da odbrani penal u Bundesligi poslije tačno 10 godina!

Posljednji kome je to uspelo bio je dugogodišnji čuvar mreže Roman Vajdenfeler oktobra 2013. protiv Šalkea. Od tada su žuto-crni primili 36 golova sa bijele tačke od ukupno 37 (jedan promašen)!

Borusija je povela u Štutgartu u 36. minutu golom bivšeg napadača Verdera Niklasa Filkruga, poslije ubačene lopte Rjersona, ali je do kraja poluvremena domaći tim izjednačio preko Deniza Undava.

Ovaj fudbaler se golovima na posljednjim mečevima trudio da se koliko toliko ne primijeti odsustvo prvog strelca tima Serhua Girasija. Golgeter iz Gvineje je na prvih osam utakmica postigao čak 14 golova, a onda se povrijedio.

Na teren se vratio upravo na ovom meču, ali kao rezerva. Ušao je u igru u 67. minutu i u 83. izveo penal za pobjedu! Ovog puta je Kobel bio nemoćan – 2:1 za Švabe!

Augzburg je stigao do boda protiv Hofenhajma zahvaljjući izjednačujućem golu Elmedina Demirovića Ermedina Demirovića. U derbiju začelja između Darmštata i Majnca nije bilo golova, prenosi Sport klub.

Rezultati i strelci: Augzburg – Hofenhajm 1:1 (Demirović 53 – Veghorst 23), Bajern – Hajdenhajm 4:2 (Kejn 14, 44, Gerero 72, Čupo-Moting 85 – Klajndinst 67, Beste 70), Darmštat – Majnc 0:0, Štutgart – Borusija Dortmund 2:1 (Undav 42, Girasi 83 – Filkrug 36). U petak: Borusija Menhengladbah – Volfzburg 4:0 (Čančvara 16, Rajc 42, Onora 64, Plea 71)