Borusija hita za Bavarcima: Šestica u mreži Volfsburga na Signal Iduna Parku

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobijedili su Volfzburg 6:0 (3:0) u 31. kolu njemačke Bundeslige.

Borusija Dortmund

Više nego ubjedljiv trijumf “milionera”, koji su na taj način ostali za petama Bajernu u trci za šampiona Njemačke.

Ekipa Edina Terzića sav bijes zbog gubitka prvog mjesta iskalila je na današnjem protivniku, koji je na taj način skliznuo sa mjesta koje vode u evropska takmičenja, piše Sportal

Nije trebalo mnogo vremena da postane jasno da će ovo biti još jedna više nego rutinska pobjeda ekipe sa Signal Iduna Parka.

Već nakon 14 minuta fudbala Karim Adejemi je iskoristio dodavanje Džulijana Rajersona, dok je u 28. minutu Sebastijan Aler podebljao vođstvo na 2:0. Do kraja prvog poluvremena još jednom je lopta završila iza leđa Kastelsa, te je na pauzi rezultat glasio 3:0.

Još toliko je golova Dortmund postigao i u drugom dijelu igre, a nakon nešto manje od deset minuta fudbala u strijelce se upisao i Džud Belingem, da bi tik nakon njega svoj drugi pogodak upisao Karim Adejemi. Konačan rezultat, takođe svojim drugim golom na meču, postavio je Belingem, te se Volfsburg kući vraća sa čak šest golova u mreži.