Nove malverzacije u srpskom fudbalu: Pod istragom legendarni beogradski klub

Sumnjive utakmice nižu se na terenima u Srbiji.

Stadion Karaburma

Posljednja u nizu sa takvim epitetom jeste i meč nekadašnjeg Superligaša OFK Beograda koji se trenutno nalazi u Srpskoj ligi Beograda, sa pretendeciom da sljedeće sezone zaigra u Prvoj ligi Srbije.

Za oko javnosti i istražnih organa zapao je meč 18. kola kada su popularni Romantičari s Karaburme dočekali ekipu Sinđelića (2:1).

Već su pokrenuti inicijalni zahtjevi – zatražene izjave od aktera, predstavnika klubova i službenih lica.

Kompletan postupak u ovom trenutku nalazi se u rukama Dragana Krstića, oficira za integritet Fudbalskog saveza Beograda. Bivši superligaški sudija, danas profesionalno angažovan u bezbjedonosnim službama, imaće u narednim danima obiman posao. Kako i nalaže jasno definisana procedura, Krstić bi trebalo da sakupi materijal i izjave od relevantnih aktera meča na Staroj Karaburmi.

Istražni postupak podrazumjeva i stručne izvještaje trenerske organizacije, skeniranje sumnjivih detalja i golova. Pod posebnom lupom, kako saznajemo, biće okolnosti postizanja drugog, odlučujućeg, gola Filipa Halabrina u 90. minutu, za pobjedu OFK Beograda od 2:1.

„Romantičari“ su prethodno poveli preko Nenada Kudrića, sredinom drugog poluvremena. Izjednačio je Nikola Mikić, iz slobodnog udarca, u 86. minutu i najavio neočekivana uzbuđenja u finišu…

U zavisnosti od izvještaja, konkretan sud o spornom meču daće i Komisija za integritet FS Beograda. Eventualne kazne, prema proceduri, trebalo bi da odmjeri disciplinski organ, konkretno sudija Aleksandar Grdinić.

Iskusan sportski radnik, godinama angažovan u sistemu Fudbalskog saveza Srbije, već je riješio jedan od složenijih slučajeva na beogradskim terenima. Potpredsednik BASK-a, Nenad Riva Paunović, kažnjen je šestomjesečnom zabranom rada u fudbalu.

Poznati funkcioner, u poluvremenu utakmice sa OFK Beogradom, obratio se službenim licima riječima da je utakmica prijateljska i nema potrebe za kartonima. Kasnije se Paunović pravdao da je riječi izrekao u šali, ali disciplinski sudija nije imao milosti. BASK je sankcionisan sa 50.000 dinara, zbog loše organizacije utakmice, čiji ishod je bio i tema kasnijeg saopštenja predstavnika Zemuna.

Slijedi, očigledno, zanimljivo proljeće na beogradskim terenima. Slučaj utakmice OFK Beograd – Sinđelić mogao bi da bude zaključen za desetak dana, navodi Sport klub.