NOVI PORAZ LEOTARA Trebinjci sve dalje od opstanka u PL BiH

Fudbaleri Leotara poraženi su na gostovanju u Konjicu u okviru 30. kola Premijer lige BiH.

U duelu ekipa koje se bore za opstanak od njih je bio bolji Igman koji je slavio na kraju sa 2:0.

Dvostruki strijelac za domaćina bio je Mirsad Ramić. Prvo je pogodio u 60. minutu, da bi pitanje pobjednika apsolutno riješio u 82. minutu kada se najbolje snašao u kaznenom prostoru Leotara nakon kornera.

Zanimljivo je napomenuti da je Leotar meč završio sa 10 igrača, pošto je nakon dva žuta kartona zaradio Danilo Šipovac, a Trebinjci nisu uputili niti jedan udarac u okvir gola domaćih za čitav meč.

Leotar se trenutno nalazi na začelju tabele PL BiH sa 28 bodova, 3 manje od sigurne zone koliko imaju Posušje i Tuzla siti. Upravo će ekipa iz Tuzle biti Leotarov naredni rival i to će biti meč odluke za izabranike Marka Maksimovića.