Od kvalifikacija do finala: Olga odličnom igrom na korak do druge titule u karijeri (VIDEO)

Olga Danilović će se boriti za drugu titulu u karijeri! Srpska teniserka je u polufinala turnira u Lozani savladala Anastasiju Potapovu sa 6:3, 6:2.

Boriće se Olga za svoju drugu titulu u karijeri prvu je osvojila u Moskvi 2018. godine, kada je u finalu pobjedila upravo Potapovu.

Plasmanom u finale turnira, na kojem je igrala i kvalifikacije, Srpkinja je obezbjedila 104. mjesto na WTA listi. Ukoliko osvoji trofej vratiće se u Top 100.

Servirala je slabije od svoje protivnice Danilovićeva, ali je uspijevala da u razmjenama uspostavi kontrolu i dobije najvažnije poene.

Već u prvom gemu je napravila brejk Olga. Iako je uspjela ruska igračica da se vrati i izjednači na 3:3, Danilovićeva je kontrolisala situaciju i dobila je prvi set uz nova dva brejka, piše Sportal.

Pretila je Potapova početkom drugog seta, ali je uspjela da joj odoli Srpkinja. Velika borba vodila se do završnice, kada je ponovo Olga preuzala inicijativu, dva puta oduzela servis protivnici i pobjedila.

Protivnica u finalu biće joj bolja iz duela Garsija – Martić.