Od očaja do sjaja: Srbija preokrenula Holandiju i ostala u igri za četvrtfinale

Odbojkaši Srbije su u nevjerovatnom meču pobijedili Holandiju sa 3:2 u setovima i došli do skora 4:4 u Ligi nacija.

Odbojkaši Srbije

Izabranici Igora Kolakovića slavili su rezultatom 22:25, 25:21, 21:25, 35:33, 15:9.

Srbija je i dalje u igri za plasman u četvrtfinale, ima skor 4-4, baš kao i Holandija.

Najefikasniji u redovima Srbije bio je Miran Kujundžić sa 26 poena. Dražen Luburić je dodao 20, Petar Krsmanović 17, a Marko Ivović 12 poena.

Kod Holandije najbolji su bili Marten van Garderen sa 19 poena, Beni Tuinstra je postigao 17, Nimir Abdel-Aziz 14, a Vuter ter Mat 13 poena.

Prvi set je protekao u rezultatskoj klackalici, sve do druge polovine, kada su se Holanđani odlijepili i poveli.

Srpski reprezentativci su u drugom setu konstantno imali prednost i relativno rutinski izjednačili rezultat.

Bili su blizu preokreta u trećem setu, vodili su 19:17, ali su od tog trenutka osvojili samo dva poena, te su domaći opet stekli prednost.

Najdramatičniji period bio je četvrti, Holandija je propustila dvije meč lopte, ali je Srbija zato iskoristila osmu set loptu (35:33) i produžila sjajan meč.

Peti set se igrao poen za poen sve do 8:8, da bi “plava četa” napravila seriju 7:1 i prelomila ovaj susret.

Srbija naredni meč igra 4. jula protiv Argentine, navodi B92.