Ostalo

ODBOJKAŠI HRABRO PALI Srbija dobro krenula, ali Poljaci ipak prejaki

Poraz srpske reprezentacije u okviru četvrtfinala Evropskog prvenstva čiju završnicu su igrali u Italiji.

Odbojkaši Srbije i Poljske

Danas je u Bariju bolja bila jedna od najboljih svjetskih selekcija, reprezentacija Poljske na čelu sa Nikolom Grbićem, bilo je 3:1 (26:28, 25:15, 36:34, 25:17)

Dobro je počela srpska reprezentacija, poveli su izabranici Igora Kolakovića sa 9:5 u prvom setu, ali su Poljaci kratkim servisima stigli do 9:9.

Ipak, Luburićeva završnica je bila fantastična, pa je poslije četiri uzastopna poena Srbije nakon servisa Podraščanina, Nikola Grbić morao da traži tajm-aut.

Igralo se u serijama i Poljaci su ponovo izjednačili, a kada je Kujundžić stao na servis liniju, Srbija je imala 3 poena prednosti, ali je i ovoga puta Poljska izjednačila, a potom i povela sa 18:17.

Luburićevi servisi su donijeli dosta toga dobrog, pa su poveli u finišu seta i sa dva poena razlike, ali je poslije problema na prijemu, trojni blok izblokirao Kujundžića za 23:23. Poslije bloka Krsmanovića imali su prvu set loptu, imali su i Poljaci jednu, a onda Leon šalje loptu u aut za 28:26.

Poljaci su stekli 4 poena razlike (10:6) u drugom setu, potom i do 14:8, koncentracija Kolakovićevih momaka je bila na daleko nižem nivou nego u prvom setu i srpski rivali su to koristili.

Set je otišao predaleko, dovoljno da Kolaković odmori malo glavne igrače, a Poljaci su izjednačili na 1:1.

Neizvjesno na startu trećeg, i jedni i drugi su igrali dosta dobro, a onda nevjerovatan servis Leona za 6:4. Luburić je odlično servirao i nadoknadili su brzo minus, a onda su i poveli poslije fantastičnog servisa Perića.

Nekoliko velikih šansi posle sjajnih odbrana je propustila srska reprezentacija da se odvoji na dva poena viška. Poen za poen, a onda odličan blok Poljaka za 19:17. Uspjeli su da poslije tajm-auta dodatno podignu nivo igre, poveli su poslije greške Kačmareka sa 21:20, a poslije trojnog bloka imali su 23:22. Ipak, poslije poena iz servisa Jakuba Kohanovskog došli su  rivali do set lopte, potom do još dvije, ali nijednu nisu iskoristili, da bi naš tim stigao do set lopte pri rezultatu 27:26.

Igra nerava, Krsmanovićev as za 30:29, pa onda dva vezana poena za Poljake za 31:30… Onda dva poena za Srbiju, Luburićev as za set loptu, a imali su novu poslije poena Ivovića.

I onda Kujundžić je imao šansu, bio je izblokiran, Poljaci dobijaju ovaj set sa 36:34.

U četvrtom su Poljaci stigli do dva poena prednosti (10:8), a onda i do tri poena viška poslije bloka, a kada je blok Poljaka zaustavio i Luburića, bilo je 15:11.

Održavali su prednost, poveli i sa 22:16, sve je već bilo gotovo, navode Sportske.net.

Poljaci će u polufinalu igrati protiv Slovenije.