PLAVA ČETA FURIOZNA Srbija na otvaranju prvenstva održala čas odbojke Švajcarcima

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije je ubjedljivo nadigrala selekciju Švajcarske rezultatom 3:0 (25:19, 25:16, 25:19) na otvaranju Evropskog prvenstva.

Grupa u kojoj se još nalaze Belgija, Italija, Estonija i Nemačka Italijom, Estonijom i Nemačkom, igra se u Peruđi i Ankoni.

Upravo tim redoslijedom će izabranici Igora Kolakovića i igrati naredne mečeve u grupnoj fazi kontinentalnog šampionata.

“Plava četa” je samo u prvom setu imala problema sa otporom Švajcaraca, taman koliko je bilo potrebno da se probije led.

Bilo je egala sve do završnice kada je uslijedila ključna serija na servisima Mirana Kujundžića.

Kako je završen prvi, tako je otvoren i drugi set. Srbija je na servisima Aleksandra Atanasijevića napravila seriju 7:1 i stekla ključnu prednost za nastavak.

Prijem je bio mnogo bolji, pa su i napadi bili raznovrsni, što je sve doprinjelo veoma lijepoj slici i utisku naših odbojkaša.

Istina je da Švajcarska nije reper za bilo šta, ali je važno otvoriti turnir rutinskom pobjedom i laganim trijumfom u tri seta.

Do toga su Srbi stigli poslije nešto manje od sat vremena, uvjerljivom igrom i trijumfom u trećem periodu utakmice, navodi B92.

Sljedeći rival je Belgija, u četvrtak od 18.00, dakle, već za nepunih 20 sati.