Ostalo

ODBOJKAŠI NEMOĆNI Italijani ubjedljivo savladali izabranike Igora Kolakovića

Odbojkaši Srbije su u Ligi nacija u Roterdamu ubjedljivo izgubili od aktuelnog svjetskog i evropskog šampiona - reprezentacije Italije 0:3 (11:25, 21:25, 19:25).

Odbojkaši Srbije

Uprkos svemu što su pokušali izabranici Igora Kolakovića, protivnik je ipak pokazao da je za klasu bolji.

Srpski reprezentativci su sa previše poštovanja ušli u meč protiv šampiona. Italijani su djelovali kao furija, sve što su pokušavali izgledalo je sjajno i donosilo je rezultat, dok sa druge strane odbojkaši Srbije nisu mogli ništa. Djelovali su nespretno, naivno, neorganizovano.

Blok je bio prvo oružje protivnika, onda su krenuli sa servisom na Perića, Ruso je bio neumoljiv, a Kolakovićevi momci nisu imali energije da išta u tom dijelu igre urade. Prosto, djelovali su zbunjeni i otvaranje meča je za njih bilo hladan tuš. Nema mnogo šta da se kaže o setu koji je zavšren rezultatom 25:11, prosto dominacija protvnika i nemoć.

Plava četa je u drugom setu izgledala potpuno drugačije, kao da je na parket izašao drugi tim. Uspio je selektor Igor Kolaković da podigne momke i da ih vrati u igru, ali su Italijani najviše zahvaljujući servisu uspjeli da održe prednost. Od prvog poena su se borili, viđena je potpuno drugačija energija na terenu, proradio je blok, ali je da bi se slomio šampion trebalo je više. Sredinom seta su napravili prednost, koji su uspjeli da zadrže do kraja.

Posustala je malo i Italija, ali ih servis nije izdavao. Servirali su hrabro, ali i poerd toga, imali su svega jednu servis grešku. Funkcionisao je njihov prijem besprekorno, ali je taj segment igre popravlio i srpski tim. Minimalnu zalihu su uspjeli da povećaju na četiri poena, što su održavali, dok Miran Kujundžić nije uzeo stvari u napadu u svoje ruke i doveo Kolakovićev  tim na poen zaostatka (13:14). Koliko je bio besprekoran u napadu, Vučićevića servis nije htio. Servis greške su mnogo pomogle protivniku, a on je brzo opet doveo svoju igru na nivo koji je dovoljan za osjetniju prednost (16:20), navodi Sportal.

Uspjeli su to da smanje, ali razlika nije padala ispod dva poena.