PANCERI NEMOĆNI Odbojkaši Srbije savladali Njemačku u Ligi nacija

Odbojkaši Srbije su imali priliku za popravni na turniru Lige nacije u Roterdamu i iskoristili su je.

Odbojkašice Srbije

Poslije poraza od Amerikanaca, Srbija je nadigrala Njemačku sa 3:1 (25:21, 20:25, 25:23, 25:23).

Odlična igra je viđena na obje strane. U svim setovima, izuzev u drugom, timovi su bili rezultatski izjednačeni, pa je odluka padala poslije velike borbe u finišu.

I kada bi jedna ekipa uspjela da se odvoji na nekoliko poena, rival bi odmah stizao i vraćao rezultatsku klackalicu, pa je Srbija kao psihički jači tim uspio u toj borbi da bude bolji.

U drugom setu, koji je jedini pripao Njemcima, nije bilo drame, pošto su protivnici Srbije uspjeli da steknu i održe prednost od šest poena i da taj dio igre lako riješe u svoju korist.

Kolakovićeva ekipa je pokazala mentalnu snagu kada je preokrenuila u trećem, od 20:21 su došli do 24:22. Iskoristili su potom drugu set loptu i ostvarili novo vođstvo.

Odlučujuću dionicu su započeli jako, što je rival uspijevao da anulira u nekoliko navrata, pa čak i na kraju da preokrene na 22:23. Presudne poene su tada osvojili na servis Kujundžića.

Dražen Luburić je bio najefikasniji sa 16 poena, Miran Kujundžić je postigao 14, Petar Krsmanović 13, Marko Ivović 12, a Aleksandar Nedeljković jedan manje.

Njemce su predvodili Anton Breme i Linus Veber sa po 15 poena, navodi Sportal.

Srbija je poslije tri utakmice, iz kojih ima dvije pobjede, na sedmom mjestu, koje dijeli sa Poljskom. Novi izazov Srbiju očekuje u petak u 20 časova  protiv Italije.