PORAZ NAKON DRAME Argentinci još uvijek tvrd orah za Srbiju (FOTO)

Izabranici Igora Kolakovića nisu uspJeli da pariraju "gaučosima" te su porazom započeli odlučujuće mečeve za plasman na finalni turnir Lige nacija.

Odbojkaši Srbije izgubili su od selekcije Argentine sa 3:1 u setovima (25:19, 16:25, 19:25, 18:25).

Najefikasniji u redovima tima Srbije bio je Miran Kujundžić sa 16 poena, a pratili su ga još i Dražen Luburić sa 12 i Marko Ivović sa 10 poena. Ostali su bili jednocifreni. U pobjedničkoj ekipi najbolji je bio Lima Bruno sa čak 18 poena, dok je najveću podršku imao u Loseru Agustinu sa 16 i Palonskom sa 14 poena, navodi Sportal.

Prvi set je ono što smo željeli da vidimo! Četa Igora Kolakovića znala je šta radi s obzirom na to da je preko mreže bio stari poznanik. „Gaučosi“ su katastrofalnim servisom otvorili ovaj meč. Srbija je fantastično organizovala svoje napade, imala sjajne prijeme, ali se od starta vidjelo da neće biti lako.

Rezultatska klackalica bila je prisutna sve do sredine prvog seta, kada je Ivović iskoristio „rupe“ u protivničkom polju. Osim njega, najefikasniji bili su Kujundžić i Nedeljković sa četiri poena u ovom periodu igre, a pratio ih je i Luburić koji je na samom startu bio prilično uspavan.

Prve poene Srbije iz bloka vidjeli smo tek pri rezultatu 19:17, kada su se fenomenalno na mreži postavili Nedeljković i Kujundžić. Sve je djelovalo savršeno, ali povučeni prethodnim iskustvima znali smo da „gaučosi“ mogu da se probude već u drugom setu, što se i dogodilo.

Ono što je Srbiji išlo od ruke u prvom setu, potpuno je stalo u drugom. Izabranici Igora Kolakovića ispali su iz ritma, a „gaučosi“ su uradili ono na šta smo navikli. Podigli su nivo igre, proradio je blok, skoro pa bez greške! Srpski korektori nisu mogli ništa, na mrežu rivala je spuštena zavkesa.

Falili su „plavoj četi“ Krsmanovićevi blokovi, Luburić nije uspoo da uđe u svoj ritam, te se mnogo očekivalo od Vučićevića. Ono što je zabrinulo sve navijače jeste situacija pri rezultatu 9:17 kada se povrijedio libero Milorad Kapur. Na sreću, nije bilo ništa ozbiljno. U pitanju je bio zglob desne ruke, ali je Kapur ostao na terenu.

Ni tajm-aut nije uspio da prodrma Srbiju. Osam poena iz bloka za Argentinu pri rezultatu 21:12 svima je stavilo do znanja da je ovaj set izgubljen. Posljednji poen koji je protivniku donio set bila je greška Vučićevića u servisu kojom je stavljena tačka na ovaj period igre.

Što se tiče trećeg seta – sve smo vidjeli što smo mogli. Srbija je imala strašan početak. Luburić i Kujundžić zadavali su muke rivalu fantastičnim servsima i u jednom momentu vidjeli smo ogromnih +6. Ipak, tu kao da je sve stalo. Proradio je argentinski blok, a probudio se i Bruno Lima koji je ovaj period odigrao skoro bez greške. Bili smo svjedoci velikog preokreta, te je Argentina uspjela da dođe do vođstva od 2:1 po setovima.

Djelovalo je da Srbija može da izbori peti set, međutim Argentini iskustvo takav pad nije dozvolilo. Kujundžić je uspio da održava priključak našeg tima, ali Lima je energiju iz trećeg prenio u četvrti set. Srbija je krenula da tone sve dublje, nisu je “spasili” Kolakovićevi savjeti na tajm-autu, te je tako “plava četa” zabilježila novi poraz od starog znanca. Argentina je došla do nova tri boda i tako još jednom pokazala da je tvrd orah!