Ostalo

ODBOJKAŠICE MAKSIMALNE Izabranice Đovanija Gvidetija jurišaju ka Parizu

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije slavila je poprilično ubjedljivo protiv Ukrajine sa 3:0, po setovima 25:18, 25:18, 25:16 i to poslije nešto više od jednog sata igre.

Srbija je bila ogromni favorit u ovom meču, što je i pokazala od samog starta utakmice. Nije prepuštala Ukrajinkama nikakve šanse u prvom setu, kada su im pokazali kako je to igrati protiv vice-šampiona Evrope.

Osim tog prvog seta, kada je Srbija postavila “stvari na svoje mjesto”, malo su izabranice Đovanija Gvidetija bile i uspavane u nastavku, navodi Telegraf.

Drugi set su započeli nešto sporije, dugo su dopuštali Ukrajini da se drži u meču, nakon čega su “dodale gas” i napravile prednost koja nije mogla da se sustigne. Sličan je bio i treći set, samo s tim da je Srbija još ranije napravila prednost koja je bila dovoljna da odnese pobedu.