ODLUKA U MONAKU Katai: Vjerujem da možemo prezimiti u Evropi

Crvena zvezda je savladala Trabzon 2:1 u okviru petog kola grupne faze Lige Evrope, a još jedan gol za pamćenje postigao je Aleksandar Katai.

On je poslije meča izjavio da vjeruje u evropsko proljeće Crvene zvezde.

– Odigrali smo sjajnu utakmicu, osvojili nova tri boda i stanje na tabeli djeluje bolje. Utisak je da smo svi jednaki i da svako sa svakim može da igra. Ništa još nije gotovo, očekuje nas utakmica protiv Monaka u kojoj želimo da ostvarimo dobar rezultat i da prezimimo u Evropi – kratak je bio Zvezdin Magiko.

Trener Crvene zvezde Miloš Milojević sumirao je utiske nakon pobjede protiv Trabzona 2:1.Crveno-bijeli su na taj način održali nade ka plasmanu u nokaut fazu, a pred njima je meč sa Monakom u Monte Karlu gdje će sve biti odlučeno.

-Mi moramo meč sa Monakom da dobijemo i malo ćemo se nadati povoljnom rezultatu na drugom meču. Monako nam je dužnik. Nisu zaslužili da nas dobiju ovde. Minimum smo na Marakani zaslužili bod. Znamo da Ferencvarošu ništa ne treba, ali vjerujemo u čast i poštenje Mađara”, rekao je Milojević.

Trener Zvezde ističe da je vjerovao u svoj tim.

-Momci su pokazali da su pravi, da znaju da igraju ovakve utakmice. Nije lako… Kad onako jeftin gol primimo zbog trenutka nesmotrenosti. Imali smo prvo poluvrijeme kontrolu, htjeli smo da iz te mirne igre dođemo do gola. Došli smo do nekoliko dobrih šansi, iz jedne je Katai pogodio, ali mislim da smo mogli i ubjedljivije da vodimo. Na poluvremenu smo samo pričali o nekoliko stvari koje možemo da odradimo bolje. Znali smo da nam, ekipa što se tiče ofanzive, u veznom redu, dobra, ali da ćemo možda imati par problema u tranziciji. Tu su stvarno sva četiri defanzivna igrača odradila lavovski posao. A pomagali su i vezisiti. Zadovoljan sam i rezultatom, ali i onime što sam rekao u najavi, da mi sada imamo sve u svojim rukama. Da možemo u Monaku da odlučujemo o svojoj sudbini u Evropi”, zaključio je Milojević.