ZVEZDA PREŽIVJELA Beograđani i dalje sanjaju evropsko proljeće

Crvena zvezda je ostala u borbi za plasman u narednu fazu. Beograđani su savladali Trabzon sa 2:1 tako da će odluka pasti u posljednjem kolu kad crveno bijeli gostuju u Monaku.

Beogradski tim je poveo u 37.minuti. Aleksandar Katai je sjajno šutirao sa ivice šesnaesterac i postigao je evrogol. Međutim slavlje nije dugo trajalo. Bakasetas je samo dva minuta kasnije iz slobodnog udarca izjednačio iz slobodnog udarca. Zakačila je lopta Mitrovića a zatim prevarila Borjana.

U nastavku je Zvezda krenula ofanzivno ali su gosti prvi mogli do gola. Marek Hamšik je uzdrmao prečku. Beograđani su zatim pokazali koliko su opasni u kontri. Katai je izbacio Bukarija ovaj odlično pronašao Pešića koji je zatresao mrežu.

Zvezda i Trabzon sad imaju po šest bodova i identičan međusobni skor.

Igraće se još četiri minuta sudijske nadoknade.

89.min Bukari je sada pokušao, međutim njegov udarac je otišao pored gola.

U timu Zvezde ulaze Mijatović i Mustafa. Izašli su Pešić i Mitrović.

Izmjena u Zvezdi. Kangva mijenja Kataija u 75.minuti.

70.min Opasan napad Trabzona. Omur je bio u dobroj prilici a Dragović je izblokirao ovaj pokušaj.

GOOL 2:1 Pešić. Sjajnu kontru Zvezde krunisao je Pešić. Katai je proigrao Bukarija koji je pronašao napadača Zvezde kojem nije bilo teško da pošalje loptu u mrežu.

Izmjena u Zvezdi. Ivanić mijenja Srnića.

58.min Milunović je nakon kornera zahvatio loptu i poslao je preko gola.

56.min Sreća opet uz Zvezdu. Nakon sjajne kontre Marek Hamšik je pogodio prečku. Trabzon je mogao lako da dođe do prednosti.

53.min Pokušao je Katai. Fudbaler Zvezde je dobro zahvatio loptu nakon ubacivanja Kange.

Pritisak Zvezda na otvaranju drugog dijela.

Nastavljen meč, nema izmjena u beogradskom timu.

Poluvrijeme

39.Min – 1:1 Bakasetas je sjajno izveo slobodan udarac i donio izjednačenje 1:1. Lopta je zakačila Mitrovića i promijenila smjer te prevarila loše postavljenog Milana Borjana.

39.min 1:0 KATAAII. Sjajan gol. Sa ivice terena je pogodio same rašlje gola gostiju. Čakir je bio nemoćan.

Odmah u narednom naletu velika šansa i za Zvezdu. Kanga je poslao loptu preko gola.

34. Sreća uz Zvezdu. Vardi je pogodio stativu i stavio na muke Borjana.

32.min -Trabzon vreba svoju šansu iz kontranapada. Pokušali su preko Hamšika koji nije bio precizan.

24.min Katai u odličnoj prilici! Eraković je odigrao povratnu loptu a Katai dobro šutirao. Istakao se golman Čakir. Problem za Zvezdu je žuti karton za Dragovića zbog kojeg će propustiti naredni meč protiv Monaka.

22.min – Eraković se iznenada našao u šansi. Mladi defanzivac je loše reagovao i poslao loptu preko gola.

21.min Prijeti Trabzon! Marek Hamšik je dobro šutirao a dobro je odbranio Borjan.

12.min -Pešić je pobjegao odbrani Trabzona i šutirao je pravo u golmana. Najbolja prilika za domaći tim.

11.min -Pokušaj Mareka Hamšika i nije bilo opasnosti po gol Milana Borjana.

10.min- Slavoljub Srnić je ostao na travi nakon prodora. Ali ipak nastaviće meč.

8.min – Sjajna atmosfera na Marakani. Za sad se igra veoma borbeno sa puno prekidanja igre.

Počeo meč. Ofanziva Zvezde na startu. Zbog bakljade pred meč na terenu je smanjena vidljivost.

Zvezda mora da pobijedi jer samo u tom slučaju može da računa da će ostati na proljeće u Evropi da li u Ligi Evrope ili Ligi konferencija ostaje da se vidi.

Dakle, stvar je jasna. Trijumf, naročito onaj od dva gola razlike, uveo bi Zvezdin brod u mirnu luku uoči posljednjeg kola grupne faze. Podsjetimo, crveno-bijeli su poraženi na gostovanju Trabzonu rezultatom 2:1 a moguće je da će na kraju odlučiti i gol razlika.

Startna postava

Crvena zvezda: Borjan, Eraković, Dragović, Milunović, Rodić, Kanga, Srnić, Bukari, Katai, Mitrović, Pešić.

Trabzon: Čakir, Larsen, Bartra, Ugo, Elmah, Gamin, Hamšik, Bardi, Bakasetas, Trezege, Umut.