Ferencvaroš - Zvezda 2:1: Crveno-bijeli propustili niz šansi u Budimpešti i doživjeli poraz (FOTO)

Crvena zvezda je doživjela i treći poraz u Ligi Evrope.

Ferencvaroš se osvetio crveno-bijelima za prošli četvrtak kada je beogradski tim slavio sa 4:1, a Mađari su večeras kao domaćini osvojili sva tri boda pobijedivši sa 2:1.

Zvezda je ostala na svega tri osvojena boda poslije četiri runde, teoretske šanse za dalji prolazak još uvijek postoje, ali je teško povjerovati da će njeni rivali to dopustiti.

Trabzonspor je na svom terenu deklasirao ekipu Monaka sa 4:0.

Plasman u grupi H sada izgleda ovako: Ferencvaroš 9, Trabzonspor 6, Monako 6, Crvena zvezda 3 boda.

Hvala što ste bili uz Srpskainfo.com.

KRAJ: Ferencvaroš – Crvena zvezda 2:1.

90+6’ – Kangva je šutirao iz slobodnog udarca, ali je Dibuš sjajno intervenisao.

90+3’ – Ivanić je šutirao, lopta se od stative odbila u aut.

90+2’ – Mladi Mijatović je u svom debiju na evro-sceni mogao da se proslavi, šutirao je sa 18 metara, lopta je za malo prošla pored gola.

90+ – Igraće se pet minuta sudijske nadoknade

90’ – Navijači ferencvaroša ubacuju baklje u teren. meč je bio nakratko prekinut.

89’ – Borjan je istrčavanjem na 40-ak metara spriječio veliku šansu za domaće.

87’ – Velika greška Erakovića i Borjana, do lopte je došao Enguen, ali nije uspio da je stigne i sprovede u praznu mrežu.

85’ – Finiš je meča, Zvezda sve dalje od pozitivnog rezultata.

75’ – Ivanić i Pešić su propustili dvije dobre šanse.

74’ – Mogao je Mitrović da postigne i drugi gol, sjajno je reagovao na odbijenu loptu i šutirao, ali za malo iznad prečke. Zvezda ima više od igre i napada, a domaći čekaju šansu iz kontranapada.

68’ – Sreća za Zvezdu, Borjan nije najbolje reagovao na povratni pas, pogodio je Traorea u glavu, srećom lopta je završila u gol autu.

61’ – Poslije ubacivanja iz ugla najviši u skoku je bio Sami Maje koji je glavom zakucao loptu u mrežu, sada je 2:1.

60’ – Zakarijasen je šutirao poslije kontranapada, ali je Borjan odlično reagovao i izbacio loptu u korner.

58’ – Katai je pokušao iz prve, ali je poslao loptu visoko iznad gola.

55’ – Gooolllll, sada je 1:1. Brzi Mitrović je prošao po lijevoj strani, a onda iskosa pogodio dalji ugao, lopta se od stative odbila u mrežu.

50’ – Kontranapad Ferencvaroša, Dragović je izblokirao šut Rajana Majea, a lopta je nakon toga pogodila stativu.

47’ – Pešić je postigao sjajan gol, ali je on poništen jer je napadač Zvezde loptu smirio rukom. Šteta.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme, Zvezdi treba mnogo bolja igra za pozitivan rezultat.

Kraj prvog poluvtremena: Ferencvaroš – Crvena zvezda 1:0.

45+ – Imala je Zvezda dobru šansu poslije kontranapada, Katai je ušao u šesnaesterac, ali je na kraju izblokiran, lopta je otišla u korner poslije kog nije bilo opasnosti. Ivanić se našao u ofsajdu.

45+ – U toku je sudijska nadoknada od tri minuta.

40’ – Zvezda i dalje nema šut u okvir gola.

38’ – Tražili su beograđani penal, ali nije bilo igranja rukom.

36’ – Kanga je pokušao iz slobodnog udarca sa velike udaljenosti, ali nije bio precizan.

27’ – Zaprijetila je Zvezda, Ivanić je ubacio loptu, ali je ona završila u gol autu.

26’ – Sanogo ne može da nastavi, Kangva je na terenu umjesto njega.

23’ – Nije dobro po Zvezdu, Mađari vode sa 1:0. Borjan je zaustavio šut Zakarijasena koji je odbijenu loptu sproveo u mrežu. U tom trenutku gosti su imali igrača manje na terenu, jer je zbog povrede van igre bio Sanogo.

15’ – Pešić je dobio dobru loptu od Kataija, ali je Knutsen reagovao i tom prilikom napadač Zvezde je napravio prekrtšaj.

Sva dešavanja sa susreta u Budimpešti pratite uživo uz Srpskainfo.com.

11’ – Kanga je uputio oštru loptu prema golu domaćih, do nje nisu uspjeli da dođu Pešić i Gobeljić i završila je u gol autu.

5’ – Gojak je na isteku petog minuta bio u šesnaestercu Zvezde, ali je na kraju izblokiran.

2’ – Kontranapad Ferencvaroša, bešić je dosta neprecizno šutirao sa oko 18 metara.

2’ – Poslije ubacivanja Kange bilo je opasno po gol domaćih, ali niko od igrača Zvezde nije uspio da uputi loptu ka golu.

1’ – Već poslije 20-ak sekundi Beograđani su zaprijetili, poslije centaršuta Gobeljića lopta je završila u korneru.

1’ – Počela je utakmica, idemo Zvezdo!

Poznati su i početni sastavi za duel u Mađarskoj.

Ferencvaroš: Dibuš, Paška, S. Maje, Knoster, Botka, Bešić, Večei, Zakarijasen, Gojak, Traore, R. Maje.

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Eraković, Dragović, Rodić, Sanogo, Kanga, Ivanić, Katai, Mitrović i Pešić.

U isto vrijeme igraju Trabzonsport i Monako.