RAPSODIJA ZVEZDE Beograđani sjajnom partijom ostali u borbi za prolaz

Crvena zvezda se vratila u borbu za mjesto koje vodi u narednu fazu Lige Evrope. Beograđani su u najboljoj partiji ove sezone nadigrali Ferencvaroš sa 4:1 .

Tim Miloša Milojevića je odigrao sjajan meč u kojem je u potpunosti kontrolisao igru, a briljirali su Marko Gobeljić sa dvije asistencije, te Aleksandar Katai i Gelor Kanga. Odličnu partiju u defanzivi pružio je mladi Strahinja Eraković koji je odigrao meč praktično bez greške i bio neprelazan.

Sve je počelo penalom za Beograđane koji je u gol pretvorio Gelor Kanga. Serija dobrih poteza nastavljena je golom Stefana Mitrovića koji je sjajno šutirao nakon povratne lopte Pešića.

U nastavku dvije majstorije Zvezde. Prvo je Gobeljić prigrao Kataija koji je sa ivice šesnaesterca topovski zatresao mrežu. A onda je Kanga podsjetio na Krasnodar.

Sjajan udarac je završio u mreži. Gosti su uspjeli sa ublaže poraz, nakon jedne od rijetkih grešaka zvezdine odbrane. U strijelce se upisao Zakarijasen.

Ova dva rivala se sastaju i u narednom kolu Lige Evrope.

Četiri minuta sudijske nadoknade na stadionu Rajko Mitić.

Prečka za goste. Mađari su još jednom zaprijetili. Embaje je bio u dobroj prilici šutirao je i pogodio prečku.

86.min -Pokušaj Pešića da dođe do gola, ali loše je zahvatio loptu.

Ovacije za Gelora Kangu koji napušta teren. Umjesto njega na terenu je Mustafa.

75.min Odlična kontra Zvezde, a dobru priliku propustio je upravo Nemanja Motika. Nije dobro reagovao mladi fudbaler.

Nove izmjene u Zvezdi. Ulaze u igru Motika i Nikolić.

71 .min 1:4 Mađari smanjuju prednost domaćih. Zakarijasen je krunisao kontru gostiju.

67.min – Ušao je u igru i Amer Gojak, reprezentativac BiH. Domaći tim je prepustio sad inicijativu gostima, opet čeka svoju šansu.

4:0 Kanga! Zvezda razbija Mađare. Vezista je iz mjesta šutirao i pogodio mrežu. Ferencvaroš je na koljenima. Kanga je sličan gol postigao protiv Krasnodara. Izmjene u timu Zvezde izlaze Mitrović i Sanogo, umjesto njih Pankov i Srnić.

Uprkos visokom vođstvu, Beograđani nastavljaju sa napadima.

50.min – GOOOL Kakav napad Zvezde. Gobeljić je ostavio loptu Kataiju koji strahovitim udarcem povećava prednost na 3:0. Sjajan start drugog dijela za beogradski tim.

Nastavljen je meč. Počelo je drugo poluvrijeme nema promjena.

Pritisak Mađara. Žele da se golom u finišu prvog dijela vrate u meč.

35.min 2:0 za Zvezdu. Sjajan potez Stefana Mitrovića, odlično je reagovao na povratnu loptu i pocijepao je mrežu rivala.

30.min -Sjajna prilika za Dragovića! Nakon ubačaja Kataija defanzivac je prejako zahvatio loptu

26.min Kanga je preuzeo odgovornost. GOOOOL. Zvezda vodi 1:0.

25.min Zvezda traži penal! Emaje je igrao rukom nakon udarca Ivanića i nakon VARA sudija pokazuje na bijelu tačku.

21.min Oštra lopta Rodića u sredini ali na mjesto golman Mađara. Enguen sve češće prijeti domaćem timu. Ferencvaroš traži šansu iz kontranapada.

16.min – Novi pokušaj Zvezde. Pešić je šutirao pored gola nakon ubacivanja Kataija.

10.min – Pokušao je sad Gobeljić. Nakon ubacivanja, odbila se lopta do desnog beka Zvezde koji je loše šutiraopravo u golmana Ferencvaroša.

8.min -Lajduni je imao dobru priliku za goste! Gobeljić je dobro izblokirao udarac .

3. min – Prvi korner za Zvezdu. Sve je prošlo bez opasnosti. Još jednom domaći tim je imao dobar napad, Pešić je ostavio loptu ali ona nije došla do Kataija.

Počeo je meč na stadionu Rajko Mitić. I gosti imaju sjajnu podršku, ispunili su kompletan sektor.

Crvena zvezda večeras nema izbora. Nakon dva startna poraza samo je pobjeda ostavlja u trci za mjesto koje vodi u narednu fazu.

Trener Miloš Milojević imao je velikih problema pred ovaj meč. Zbog povreda će iz tima izostati dvojica veoma bitnih igrača, Nemanja Milunović i Osman Bukari, koji je doživio povredu na posljednjem treningu.

Umjesto Bukarija startovaće mladi Stefan Mitrović, koji je nedavno debitovao i za seniorsku reprezentaciju Srbije, dok je povreda Milunovića dovela do pomeranja u timu.

Tako će se Eraković vratiti na svoju najprirodniju poziciju štopera, dok će na mjestu desnog beka početi Marko Gobeljić.

Crvena zvezda: Borjan , Gobeljić, Eraković, Dragović, Rodić , S. Mitrović, Sanogo, Kanga, Ivanić ,Katai, Pešić,

Ferencvaroš: Dibuš ,Vingo, Knoster, Mmae, Botka , Laiduni, Bešić, Zakarijasen , Traore, Boli, Nguen.

Pred meč je bilo i nereda u Beogradu koje su pravili mađarski navijači. Očekuje se da ovaj tim ima veliku podršku svojih navijača na utakmici