OLIMPIJAKOS BEZ PROBLEMA Čuka razbijena, ali može biti zadovoljna

Fudbaleri Olimpijakosa bez problema su pobijedili Čukarički rezultatom 3:1 u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Olimpijakos Čukarički

Čukarički je bez nekog velikog pritiska ušao u ovaj duel jer im svakako sleduje igranje u Evropi, a i Olimpijakos je u plej-of rundi bio veliki favorit.

To se vidJelo već od samog starta utakmice, gdJe su igrači u crveno-bIJelim dresovima nametnuli svoj tempo i želJeli da što prIJe postignu gol.

Sproveli su plan u dJelo već u 3. minutu. Utakmica samo što je počela, a Olimpijakos je iz treće šanse postigao gol i pokazao da ga zanima samo ubjedljiva pobjeda.

El Kabi je poslije loše reakcije golmana Saburovića i još lošije reakcije odbrane Čukaričkog donio Olimpijakosu vođstvo, a samo dva minuta kasnije Čukarički je ponovo vadio loptu iz mreže.

Masuras je sjajno reagovao iz kaznenog prostora, ali je bio u ofsajd poziciji. Nije dugo Olimpijakos čekao da bi došao do 2:0. Kapiten Fortunis u 15. minutu susreta duplira prednsot.

Samo što je Čukarički izveo loptu, tako ju je i izgubio i poslije kontra napada je malo falilo da na semaforu stoji i 3:0, ali na sreću srpskog tima to se nije desilo.

Treći gol je bio neminovnost i u 40. minutu je El Kabi po drugi put zatresao mrežu Čukaričkog i na semaforu je stajalo 3:0, ali je moglo da bude još gore.

Krenuo je Olimpijakos u novi napad samo minut kasnije, pa je ofsajd sačuvao glavu Beograđanima jer je lako moglo da bude 4:0 za Olimpijakos.

U drugom poluvremenu ništa nismo vidjeli. Olimpijakos je imao nekoliko opasnih šansi, a Čukarički je na momente čak izgledao konkretnije. Uspio je trener Matić da prodrma ekipu i unese neke znake života.

Sve se to vratilo u 92. minutu kada je Miladinović poslije kornera postigao gol za 3:1 i Čukarički je, ipak, dobro prošao. Teško gostovanje i ubjedljiv nastup Olimpijakosa koji je pored tri postignuta gola imao još dva poništena i još jedan koji je lako mogao da bude priznat, navodi B92.

Naredni meč se igra za sedam dana u Leskovcu.