OPET U NBA Pokuševski se vratio i odmah zablistao

Po povratku u prvi iz razvojnog tima, Aleksej Pokuševski je imao sjajnu partiju u dresu Oklahome sa 12 poena, devet skokova i tri asistencije.

Njegovi Tanderi nisu uspjeli da izbegnu poraz od Sakramenta 113:103, ali je Srbin uspio da se nametne treneru.

Pogotovo jednom akcijom, kada je Pokuševski uhvatio defanzivni skok, dao se u dribling, prevario “Euro stepom” protivnika na drugoj strani i poentirao.

Meč je počeo izuzetno efikasnom prvom četvrtinom u kojoj je postignuto 66 poena, a šest više imao je Sakramento. Oklahoma nije uspjela da smanji minus do poluvremena, a kada se vidjelo da im to neće poći za rukom ni početkom trećeg kvartala bilo je jasno da će Tanderi teško izbeći poraz. Čudo se nije desilo ni u posljednjoj dionici.

Kingse je na ovoj utakmici predvodio Herison Barns sa 24 poena, devet skokova i pet asistencija, Mo Harkls je dodao 18, a Dejvion Mičel 17 poena.

Džoš Gidi je imao 24 poena, Damion Bezli 18, a Tre Men 17 u Oklahomi.