UZALUD Pokuševski ponovo odličan, ali Oklahoma ne može da pobijedi nikog

Srpski košarkaš Aleksej Pokuševski nastavio je sa odličnim partijama u NBA ligi, ali to nije dovoljno jer njegova Oklahoma ne može nikog da pobijedi. Pokuševski je bio veoma raspoložen u porazu Tandera od Bostona, rezultatom 132:123.

Pokuševski je na parketu proveo 28 minuta i za to vreme postigao 19 poena (7/13 iz igre, 3/7 trojke), imao pet skokova, tri asistencije i po jednu ukradenu i izgubljenu loptu.

Boston je utakmicu otvorio serijom 13:0 i već tada je bilo jasno da domaćin nema šta da traži. Seltiksi su imali +20 već u prvoj četvrtini i do kraja su rutinski čuvali prednost.

Tander je u završnici uspeo samo da ublaži poraz, ali ne i da duel uvede u rezultatsku neizvesnost.

Pored Pokuševskog, u ekipi Oklahome istakli su se Terens Men sa 35 poena, sedam uhvaćenih lopti i četiri uspješna dodavanja, dok je Šaj Gildžus-Aleksander pored 31 poena imao i devet asistencija.

Oklahoma je pretrpjela 10. uzastopni poraz i pretposlednja je na Zapadu sa skorom 20-52, dok je Boston četvrti tim Istoka sa 45 trijumfa i 28 neuspeha.