Orban je zlatno dijete: Het-trik za samo 204 sekunde i rušenje Bašakšehira

Fudbaleri Genta deklasirali su Bašakšehir rezultatom 4:1 i posle 1:1 u prvom meču u Belgiji se plasirali u četvrtfinale Lige konferencija.

I jedni i drugi su prilično oprezno ušli u meč, a onda je na scenu stupio Nigerijac Gift Orban i “spakovao” het-trik za samo četiri minuta, čime je oborio rekord Roberta Levandvskog kome je za ovaj poduhvat trebalo devet minuta u Ligi šampiona, piše Sportal.

Ubrzo je pao i četvrti gol, pa je u 37. minutu bilo već 4:0. Strijelac četvrtog gola za ekipu Genta Sajpers.

Pokušavao je Bašakšehir u nastavku barem da ublaži ovaj poraz, ali mu nikako nije polazilo za rukom. Ipak, u 88. minutu je Adnan Januzaj uspeo da postavio konačnih 4:1 i ispiše svoju ekipu iz evropskih takmičenja za ovu sezonu.