"Ovo je najbolji rezultat u ISTORIJI KLUBA" Plivači "Olympa" iz Banjaluke PRVACI REPUBLIKE SRPSKE

Takmičari i takmičarke Plivačkog kluba "Olymp" iz Banjaluke prvaci su Republike Srpske.

Plivački klub Olymp

Na upravo završenom Zimskom prvenstvu RS održanom na GOB-u Banjaluci, plivači “Olympa” su dominirali u svim kategorijama.

Ovo je najbolji rezultat u istoriji Plivačkog kluba “Olymp”. Naši plivači su prvaci Republike Srpske u svim kategorijama, a osvojili smo ukupno 249 medalja, što je gotovo više od svih drugih klubova zajedno- istakao je direktor PK “Olymp” Miodrag Čeko.

Plivački klub “Olymp” osvojio je ukupno 249 medalja od kojih 119 zlatnih, 67 srebrenih i 63 bronzane medalje.

Čeko je istakao da rezultat nije slučajan, te je proizvod svakodnevnog zalaganja svih plivača i trenera ovog kluba.

– Dovoljno je samo reći da kada drugi spavaju naši takmičari ustaju i dolaze na treninge, a u ovom sportu ne možete ni biti uspješni ukoliko ne volite ono što radite i ne dajete svoj maksimum- zaključio je sportski direktor “Olympa”.

Na Zimskom prvenstvu RS učestvovalo je 14 plivačkih klubova iz Banjaluke, Trebinja, Laktaša i Modriče.

Kada je u pitanju konačni plasman i ukupan broj osvojenih bodova PK “Olymp” je osvojio 55.756 poena, na 2. mjestu je Plivački klub “Borac” iz Banjaluke sa osvojenih 32.528 bodova, dok je na 3. mjestu PK “22. april” iz Banjaluke sa osvojenih 15.715 poena.