PAO DINAMO Željezničar slavio u gostima i prošao u naredno kolo

Fudbaleri Željezničara ostvarili su veliku pobjedu protiv Dinamo Minska (2:1) i plasirali se u drugo kolu Lige Konferencija.

Fudbaleri Željezničara

“Plavi” su odigrali dobru i zrelu utakmicu i zasluženo izborili prolaz u narednu rundu. Kontrolisali su veći dio meča, a nagrada je stigla u 43. minuti.

Irfan Jašarević je probio po lijevoj strani, uputio nezgodan centaršut koji je u vlastitu mrežu skrenuo Sačivko.

Žozef Amoa je imao priliku da udvostruči prednost u 51. minuti, ali njegov šut je zaustavio golman bjeloruskog tima.

Dinamo se vratio u 63. minuti kada je Sedko realizovao penal koji je skrivio Ajdin Mulalić nakon nespretne reakcije. Bio je Mulalić na toj lopti, ali je šut bio precizan i jak.

Dinamo je imao priliku u 71. minuti, ali se Mulalić istakao intervencijom i iskupio za grešku ranije, navodi Avaz.

A onda 78. minut i akcija kao iz udžbenika. Kombinovali su Haris Ovčina, Sulejman Krpić, Žozef Amoa i Irfan Jašarević, a na kraju je Jašarević asistirao Krpiću koji je zakucao loptu u mrežu i lansirao “Plave” u narednu rundu kvalifikacija.