PAO ŠAMPION Francuzi ostavili Portugalce bez trofeja

Duel Portugalije i Francuske završen je minimalnom pobjedom svjetskih šampiona. Samim tim poražena selekcija Portugalije neće braniti titulu najbolje u Ligi nacija.

Francuska je do gola vrijednog prvog mjesta u grupi i plasmana na finalni turnir došla u 54. minutu. Na odbijenu loptu natrčao je Ngolo Kante i pogodio mrežu. Iako je viđen odličan meč sa mnogo šansi na obje strane, ispostavilo se da je to bio jedini gol i ključni detalj ovog duela.

Reprezentacija Hrvatske doživela je četvrti poraz. Švedska je slavila rezultatom 2:1 i tako dovela izabranike Zlatka Dalića na ivicu eliminacije iz Divizije A.

Švedska je povela u 36. minutu golom Dejana Kuluševskog koji se odlično izborio za prostor i u gol pretvorio dodavanje Mikela Lustiga. Švedska je brzo povećala prednost nakon kornera, najviši je u skoku bio Markus Danijelson za 2:0.Hrvatska je u 82. minutu smanjila na 2:1, ali autogolom Danijelsona koji je nespretno poslao loptu u svoju mrežu.

Poslije pet kola prva je Francuska sa 13 bodova, slijedi Portugalija sa 10, pa Švedska i Hrvatska sa po tri.

Njemačka je nakon preokreta savladala Ukrajinu 3:1 (Sane, Verner dva puta, dok je gol za Ukrajince postigao Jeremečuk). Španija je nastavila loš niz na gostovanjima, remizirala je kod Švajcarske 1:1. Ovo im je sedmi meč bez pobjede na strani.

Plasman: Njemačka 9. Španija 8, Ukrajina 6, Švajcarska 3.