PARTIZAN SILAN U grotlu Pionira pala Andora

Košarkaši Partizana pobijedili su Mora Bank Andoru rezultatom 95:70 u utakmici 13. kola Evrokupa.

Košarkaši Partizana uspjeli su da prekinu seriju od dva uzastopna poraza u Evrokupu.

Najefikasniji među crno-belima bio je Zek Ledej sa 20 poena, a pratili su ga Matijas Lesor sa 18, Kevin Panter sa 16, Jam Madar sa 15 i Uroš Trifunović sa 12. Sa druge strane, goste je predvodio Kelvin Hana sa 17 poena, a podršku je imao u Viktoru Arteagi sa 16 i Oriol Pauliju sa 13 poena.

Susret u beogradskom Pioniru započeo je poprilično tvrdo, kako je i bilo očekivano ukoliko se pogleda dosadašnji skor i posljednja utakmica večerašnjih rivala. Ipak, nakon nešto tvrđeg početka, utakmica je poprilično dobila na ritmu, a Partizan je na krilima Kevina Pantera i Zeka Ledeja došao do solidne prednosti već u ranoj fazi meča. Sa druge strane, za goste je i više nego raspoložen bio prekaljeni američki bek Kelvin Hana, koji je uz Arteagu pravio velike muke Partizanovim košarkašima na tom dijelu terena.

Svoje dobre poteze na samom startu susreta imao je i Balša Koprivica, da bi eksplozija u čuvenoj beogradskoj hali nastala krajem prve dionice, kada je na parket u crno-bijelom dresu po prvi put istrčao Tristan Vukčević.

Supertalentovani krilni košarkaš ispraćen je ovacijama sa tribina, a finiš poslednjeg kvartala prošao je kao i veći dio iste – u Partizanovoj dominaciji.

Individualna rješenja pronalazio je i nekadašnji plejmejker upravo crno-belih, Kodi Miler Mekintajer, ali je sa druge strane, poenima Pantera i Lesora, Partizan uspeo da nakon deset minuta stvori prednost od osam poena, 24:16.

Upravo je Mekintajer početkom druge deonice najavio da bi ovo moglo da bude njegovo veče, te da je silno motivisan da protiv bivšeg tima odigra još jednu odličnu partiju, nalik nedavnoj u Madridu, kada je u “solo režiji” srušio čuveni Real.

Ipak, baš u tim momentima svoje prve poene u crno-bijelom dresu upisao je Tristan Vukčević, a atmosfera sa tribina dodatno je motivisala i Matijasa Lesora, koji je sa nekoliko svojih dobrih poteza, kojima se priključio i Aleksa Avramović, uspio da dovede Partizan po prvi put na dvocifrenu prednost na večerašnjem duelu.

Seriju domaćih nakratko je prekinuo Oriol Pauli, ali je u samom finišu prve četvrtine, pravo niotkuda, u prvi plan iskočio Uroš Trifunović! Mladi srpski reprezentativac uspeo je da svojom i više nego solidnom rolom, sa jednim odličnim rešenjem u reketu, odnosno pogođenom trojkom, Partizan dovede do dvocifrene prednosti na kraju prvog poluvremena, 45:35.

Treća dionica započela je mini serijom gostiju iz Andore. Poentirao je Nakić, na to se nadovezao Hana, da bi sin legendarnog košarkaša Partizana nastavio svoju dobru rolu u drugom poluvremenu pogotkom za tri poena. Djelovalo je tada da će Partizan još jednom igrati neizvesnu završnicu, te da će navijačima crno-belih nervi ponovo biti na samoj ivici. Ipak, nakon pogotka za tri poena Uroša, odnosno sa dva dobra poteza Zeka Ledeja, Partizan je ponovo bio na bezbednoj udaljenosti od devet poena.

To se i nastavilo, novom mini serijom crno-beli stigli su preko Kevina Pantera, a ključnu rolu u finišu treće deonice imao je Jam Madar. Mladi Izraelac naterao je navijače crno-belih na razmišljanje kako bi izgledao Partizan kada bi konstantno bio na nivou na kom je igrao večeras. Podelio je prvo draftovani košarkaš Bostona sjajan pas za trojku Zeka Ledeja, nakon čega je solo probijanjem došao do koša, a četvrtinu je zatvorio pogotkom za tri poena. Crno-beli su delovali sjajno, još jedna odlična napadačka četvrtina za ekipu Željka Obradovića, za plus 15, 69:54.

Počeo je izraelski reprezentativac poslednju četvrtinu u stilu u kojoj je završio i treću, pogotkom za tri poena. Sjajno je delovao Madar na terenu, dok je podršku imao i u Zeku Ledeju. Sa druge strane, gosti su preko Paulija i Ljoveta uspeli da smanje razliku domaćih. Uglavnom se tokom prvog dijela četvrtog kvartala igralo “koš za koš”, sve dok gosti sa nekoliko vezanih poena nisu uspjeli da stignu na deset poena minusa.

Ipak, nakon tri vezana poena Kevina Pantera, odnosno zakucavanjem Matijasa Lesora, ekipa Željka Obradovića uspjela je da se odvoji na velikih plus 15. Upalio je mašinu nekadašnji bek italijanske Olimpije u posljednjoj dionici, pa je nakon njegovog pogotka za tri poena Partizan uspio da ode na velikih plus 18.

Finiš meča bio je suvo odrađivanje posla domaćih košarkaša, koji su uspjeli da se nakon blage rezultatske krize u Evrokupu vrate na pobjednički kolosjek pred najbitnije mečeve sezone. Ubedljiva pobjeda crno-bijelih, 95:70.