VELIKA POBJEDA PARTIZANA Rapsodija crno-bijelih u Pioniru

Košarkaši Partizana pobijedili su francuski Metropoliten u utakmici 15. kola Evrokupa rezultatom 87:72.

Ukoliko pričamo o pojedincima u ovoj sjajnoj timskoj predstavi crno-bijelih, ekipu je poenterski predvodio Zek Ledej sa 15 poena, pratili su ga Balša Koprivica sa 14 i Kevin Panter sa 13 poena. Sa druge strane, raspoloženi u redovima pariske ekipe bili su Džordan Mekre sa 17 poena, a dvocifren je bio još Miralem Halilović, koji je ubacio deset.

Već na startu duela košarkaši koje se klupe predvodi Željko Obradović nametnuli su ritam koji im je apsolutno odgovarao. U poprilično ključaloj atmosferi u beogradskom “Pioniru” meč su svojim bravurama otvorili Kevin Panter i Balša Koprivica. Mladi centar Partizana je u tim momentima radio sve na terenu za svoju ekipu – skakao, poentirao, blokirao, razigravao, pa nije ni bilo čudo što gostujući košarkaši nisu uspeli da nađu konkretan odgovor na njegovu sjajnu igru.

Imao je Koprivica čak i nekoliko sjajnih zakucavanja na startu duela, ali su Parižani uspjeli da se preko Tomera Ginata i Vinsa Hantera vrate rezultatski u meč krajem prve dionice. Trojkom nekadašnjeg košarkaša Partizana, Bandže Sija, gosti su po prvi put došli do izjednačenja, da bi nakon pogotka Džordana MekRea sa poludistance, košarkaši Metropolitana nakon deset minuta igre u “Pioniru” stekli rezultatsku prednost. Konačan rezultat nakon prvog kvartala bio je 14:17 u korist francuskog predstavnika.

Druga četvrtina nije počela sjajno za košarkaše Partizana, pošto su gosti nastavili u maniru iz finiša prve dionice. Pogađao je tada reprezentativac Francuske Konate, crno-beli nisu defanzivno izgledali najbolje, ali je sve to na poenterskom planu uspevao da neutrališe Zek Ledej. Nekadašnji krilni centar Armanija bio je glavna pokretačka snaga Partizana u prvom poluvremenu. Sredinom druge deonice vezao je nekoliko pogodaka van linije za tri poena, da bi mu se ubrzo pridružio i Zek Ledej, koji je sa dobrim potezima i poenima sa linije slobodnih bacanja unio dodatnu raznovrsnost u napadačku produkciju crno-belih.

Sa druge strane, kontinuitet za goste držali su sjajni Konate i Vil Kamings, koji su tokom celog prvog poluvremena uspevali da budu glavne pokretačke snage Metropolitana. Tada se napadački za ekipu Željka Obradovića uključio i Jam Madar. Mladi izraelski plejmejker odigrao je sjajnu utakmicu u proteklom kolu ABA lige protiv Budućnosti, a u tom maniru nastavio je i u drugoj fazi druge četvrtine. Pogodio je Madar za tri poena, dok je u nekoliko situacije pronalazio sjajna rješenja i upošljavao svoje saigrače. Trojkom Kevina Pantera crno-beli su finiširali sjajno odrađenu drugu dionicu, pa je rezultat na poluvremenu bio plus 12 u korist Partizana, 43:31.

A onda treća četvrtina – prava rapsodija momaka u crno-bijelom! Ponovo se na parket u dominantnom stilu vratio Balša Koprivica. Mladi centar se ponovo nalazio svuda, predstavljao je nerješivu enigmu za visoke igrače Pariza, pa je nakon nekoliko vezanih dobrih rešenja u reketu i atraktivnih zakucavanja stigao na konto od 12 poena i 11 skokova, poprilično impresivno za tako mladog košarkaša.

Odličan doprinos je za ekipu Željka Obradovića u ovoj deonici dao i Aleksa Avramović, koji je samo nastavio seriju dobrih mečeva nakon vječitog derbija protiv Crvene zvezde, dok im se povremeno priključivao i Kevin Panter. Sjajno je djelovao Partizan defanzivno, a u tome je ogroman faktor bio i Balša Koprivica, koji sa pet blokada u tim momentima nije dozvolio Parižanima da priđu reketu crno-bijelih, što je rezultiralo sa svega deset postignutih poena gostiju u trećem kvartalu.

Ponovo, jedini raspoloženi košarkaš u tim momentima u belim dresovima bio je Džordan MekRe, za koga bekovi Partizana nisu uspjeli da nađu rešenje tokom celog meča. Sve u svemu, sjajna četvrtina za ekipu Željka Obradovića, koja je u poslednjih deset minuta ušla sa maksimalnih 23 poena plusa, 64:41. što je bilo dovoljno da se uđe u mirnu završnicu.

Sve u svemu, izuzetno bitna pobjeda za Partizan, koji već polako može da kreće da pali motore za najbitnije utakmice ove sezone, što u okviru Evrokupa, što u okviru ABA lige, pošto će uskoro svi mečevi moći poneti epitet “biti ili ne biti”.