PLASMAN KARIJERE Rune bez izgubljenog seta ide u 3. kolo Vimbldona

Danski teniser Holger Rune obezbijedio je plasman u treće kolo Vimbldona, pošto je u tri seta savladao Roberta Karbaljes Baenu 6:3, 7:6, 6:4.

Rune slavi pobjdeu

Mladi Danac koji je postavljen za šestog nosioca ni u drugom vimbldonskom meču nije izgubio set i ostvario plasman karijere u treće kolo.

Doduše, Španac Karbaljes Baena imao je šansu makar da uzme jedan set.

U prvom i trećem setu 57. reket svijeta imao je brejk prednosti. U prvom je vodio 2:0, i 3:2 uz prednost brejka. Oba puta Rune je vraćao brejk, da bi serijom od četiri uzastopna gema osvojio prvi set 6:4.

Drugi set riješen je u taj-brejku koji je Rune dobio 7:3. U trećem Španac je napravio brejk i poveo 4:3. Ali je Rune uzvratio i serijom od tri gema završio meč – 6:3.

Naredni Runeov protivnik biće pobjednik duela Davidovič Fokina – Van de Zandšulp, navodi Sportklub.