PLEMIĆI NISU IMALI SREĆE Zrinjskom poništena 2 gola u porazu od Legije

Fudbaleri Zrinjskog poraženi su u 3. koli Lige konferencija u Mostaru od Legije iz Vršave sa 1:2.

Nisu uspjeli izabranici Krunoslava Rendulića da upišu bar bod, iako su ostavili sjajan utisak na terenu, a Plemićima je VAR poništio 2 pogotka.

U prvom poluvremenu Legija je bila konkretnija, imala bolje prilike, posebno nkaon prekida, ali je golman Marić bio na visini zadatka. Ipak, veliku radost Plemićima donasi ko drugi nego Nemanja Bilbija. Sjajno je centrirao Ćorluka sa desne strane, da bi Bilbija pogodio glavom mrežu Legije u 30.minutu.

Ipak, nije dugo trajala radost Zrinjskog. Odigrali su akciju Poljaci iz slobodnog udarca, a nakon ubačaja lopta se od Slobodana Jakovljevića nesrećno odbila u gol Zrinjskog u 33. minutu susreta.

Do kraja nije bilo promjene rezultata.

Zaigrao je mnogo bolje Zrinjski u drugom poluvremenu. Redale su se šanse za Plemiće, ali gola nije bilo. Pogodio je Matej Ćuže za veliko slavlje u Mostaru u 55. minutu, ali je zbpg podignute zastavice poništen gol za Zrinjski.

A onda šok! U 63. minutu Legija dolazi do prednosti. Blaž Kramer pogodio je za 2:1.

Samo 6 minuta kasnije, rezervista Matija Malekinušić se sjajno ubacio, Bilbija je poslao loptu u prazan prostor i Malekinušić je pogodio za veliko slavelje Pod Bijelim Brijegom, ali je ponovo VAR reagovao i zbog minimalnog ofsajda.

Imao je Zrinjski veliku šansu u debeloj nadoknadi. nakon izvedenog kornera, Stipe Radić je sjajno skočio glavom, ali je lopta otišla tik preko prečke.

Na kraju pobjeda Legije, ali su Plemići zaslužili bar bod.

Zrinjski i Legija će se ponovo sresti za 14 dana, a tada će Legija biti domaćin.