Podiže formu: Srbin presudio Turcima i odveo "violu" u četvrtfinale

Fudbaleri Fiorentine i Leha iz Poznanja plasirali su se u četvrtfinale Lige konferencija.

Nikola Milenković slavi gol

Fiorentina je i u revanšu savladala ekipu Sivasa rezultatom 4:1 (1:1).

Luka Jović, najbolji strijelac takmičenja, nije počeo meč, ali je tim iz Firence mogao bez i bez njega, prenosi Sportal.

Domaćin je poveo u 35. minutu preko Jesiljurta, ali je Kabral izjednačio u 44. minutu.

Presudio je turskoj ekipi srpski fudbaler Nikola Milenković

Srpski štoper je sa penala zakucao loptu glavom u 62. minutu na centaršut Mandragore i odveo Fiorentinu u četvrtfinale.

Goutas je pogodio svoju mrežu u 78. minutu za 1:3 i ovaj meč je tako riješen, a Luka Jović nije ulazio u igru.

Posljednji gol na meču vidjeli smo u 89. minutu, kada je strijelac bio Kastrovili.

Dalje je prošao i Leh Poznanj, koji je u Švedskoj savladao Đurgarden.

Slavili su rezultatom 3:0 (0:0), golom Marčvinskog u 77. minutu.

Domaćin je igrao od 44. minuta sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton dobio Danijelson.

Pobjedu je ovjerio Kvekveskiri u 91. minutu, a upisao se u 92. minutu Skoras.