PODMLAĐIVANJE EKIPE SE OSJETILO Vaterpolisti Srbije završili 7. na Svjetskom kupu

Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je sedmo mjesto na Svetskom kupu u Los Anđelesu, pošto je savladala Njemačku 15:8 (3:1, 2:3, 7:2, 3:2).

Vaterpolisti Srbije

Nakon razočaravajućih poraza protiv SAD u četvrtfinalu, potom i Rumunije u razigravanju od petog do osmog mesta, srpski tim je ipak upisao jednu pobjedu na završnom turniru i izbjegao posljednju poziciju.

Prva dva gola je za početnih 73 sekunde postigao Strahinja Rašović iz peterca, a zatim se nastavilo stegnuto, sa nekoliko propuštenih prilika.

Njemci su smanjili a Drašović je lijepim golom donio 3:1. Još se osjećao šok od „rumunske partije“.

Poslije gola Jakšića na početku druge četvrtine, stigli su žuti minuti. Njemci su izjednačili i kaznili brojne promašaje. Martinović je u finišu prvog poluvremena najavio seriju.

Bolja igra je bila u nastavku. Razigrao se Radulović, dva gola, asistencija Rašoviću i zarađeni peterac za pogodak Drašovića.

Pridružili su mu se Jakšić i Drašović koji je proglašen za igrača utakmice. Trebalo je takvo rasterećenje Srbiji, koja je u tom dijelu postigla sedam golova. I u završnih osam minuta skromni Njemci nisu mogli ništa ali nisu bili razočarani konačnim ishodom, navodi B92.

Srbija odlazi u Kašivazaki, gdje će se sa Crnom Gorom pripremati za Svjetsko prvenstvo. koje startuje u Fukuoki 17.jula.