Poraz koji ne boli: Odbojkašice Srbije izgubile od Kine u posljednjem kolu kvalifikacija za Olimpijske igre

Odbojkašice Srbije poražene su od Kine u Ningbou sa 3-1 u setovima, u posljednjem kolu kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre.

Po setovima je bilo 25:23, 22:25, 14:25, 22:25.

Izabranice Đovanija Gvidetija su rundu prije kraja obezbedile plasman u Pariz, a u međuvremenu, to je isto učinila i Dominikanska Republika.

Srpska selekcija je u kombinovanom sastavu izašla na megdan domaćim odbojkašicama, a na terenu nije bilo Tijane Bošković, Jovane Stevanović, Bianke Buše i Aleksandre Jegdić.

Velika borba bila je viđena tokom prvog perioda, Srbija je stigla do 23:19, Kina se vratila, ali sam nakratko, tako da je Srbija povela na ovom meču.

Srbija je bila u zaostatku tokom drugog seta, u jednom momentu uhvatila priključak, međutim, Kineskinje, predvođene Li, rešile su ovaj period u svoju korist i tako izjednačile rezultat.

Domaće igračice su protutnjale kroz treći set, dopustivši Srbiji samo 14 poena, da bi u četvrtom, tokom kojeg je Srbija konstantno imala prednost, uspjele da preokrenu stvari i privedu utakmicu kraju, piše B92.