HRVATI UBJEDLJIVI Gotovo sigurno idu u polufinale kvalifikacija za Olimpijske igre (FOTO)

Hrvatska muška košarkaška reprezentacija je u drugom meču na pretkvalifikacionom turniru za odlazak na Olimpijske igre u Istanbulu ostvarila drugu ubjedljivu pobjedu savladavši Švedsku sa 99:67.

Kod Hrvata najefikasniji su bili Džejlin Smit sa 24 i Roko Badžim sa 15 poena, dok je Švedsku predvodio Elijah Klarens sa 29 poena, navodi Sportal.

Švedska je bolje počela utakmicu, prije svega zahvaljujući odlično raspoloženom Klarensu, koji je u prvih pet minuta pogodio četiri trojke za vođstvo od 20:12. Tada je hrvatski selektor Josip Sesar pozvao na minut odmora da smiri svoje igrače i u tome je u potpunosti uspeo. Do kraja prvog dela Švedska je postigla samo dva poena, pa je Hrvatska povela serijom 12:2.

Raspoloženi Smit je u drugoj četvrtini pokrenuo Hrvatsku sa nekoliko šuteva sa distance, pa je prednost “vatrenih” porasla na 28:22, pa na 33:24 i 40:30. Ipak, Klarens, koji je u prvom poluvremenu postigao čak 26 poena i držao je Švedsku u kakvom-takvom rezultatskom priključku.

Nastavak je protekao u dominaciji Hrvatske, Šveđane više nisu služili dalekometni šutevi, a Hrvati su serijom 21:5 u trećoj četvrtini “prelomili” duel, pa je četvrta bila samo obavljanje posla.

U drugoj utakmici drugog kola Holandija je savladala Belgiju 78:76. S obzirom na izvjesnost pobjede protiv Švedske, Hrvatska je i prije posljednjeg meča u grupi protiv Holandije, koji je na programu u srijedu, praktično obezbijedila prolaz u polufinale turnira u Istanbulu.

Hrvatska je na vrhu grupe sa dvije pobjede, slijede Švedska i Holandija sa 1-1, dok je Belgija na dnu sa 0-2.