PORAZ KOJI NE BOLI Sloboda izgubila u Turskoj, ali ide dalje

Rukometaši Slobode iz Tuzle su doživjeli poraz od ekipe Spor Tota na gostovanju u revanšu 3. kola EHF Evropskog kupa.

Mirko Mikić

Tuzlaci su izgubili rezultatom 28-27, ali ovaj poraz ne znači puno, jer je Sloboda u prvom meču slavila sa visokih 25-34, te se plasirala u narednu rundu.

Sloboda je odigrala slabo prvo poluvrijeme što i sam rezultat govori, 17:12 za domaće. Ali, u drugom poluvremenu su se konsolidovali, poboljšali igru u odbrani što je na kraju bilo dovoljno za minimalan poraz.

Najefikasniji kod Turaka je Ozgur Sarak sa 7 golova, dok se kod Tuzlaka istakao Marino Gabrijeri sa 9 golova.

Podsjetimo, ekipa Leotara iz Trebinja je sinoć ispala iz takmičenja od češke Karvine, dok je ekipa Vogošće bila bolja od ekipe Brna u dvomeču te će uz Slobodu ostati jedini predstavnik u EHF Evropskom kupu.