PORAZ NAKON PREOKRETA Odbrana bolna rana Partizana (VIDEO)

Najtežu provjeru u dosadašnjem dijelu priprema protiv Šturma iz Graca, Partizan je odigrao i najbolje.

fk partizan

Iako se očekivalo da austrijski tim izađe sa kombinovanom postavom, s obzirom na činjenicu da su nekoliko sati kasnije igrali još jedan meč sa Arisom iz Limasola, drugoplasirani tim Bundes lige je na crno-bijele izveo gotovo najjači sastav, ali je ekipa Igora Duljaja u prvih 45 minuta izgledala sasvim dobro, mnogo bolje, ozbiljnije i organizovanije nego li na prethotne tri odigrane utakmice.

U formaciji sa dva zadnja vezna (Kanute i Belić), sa Pantićem kao organizatorom igre, Menigom i Trifunovićem na krilima, te Nemanjom Nikolićem u napadu, gosti iz Beograda su imali “i glavu i rep”, odlično su bili pozicionirani tokom većeg dijela poluvremena, disciplinovani i vrlo sinhronizovani u pomijeranju.

Vrlo strpljivo su Duljajevi izabranici čekali rivala u srednjoj zoni, da bi potom agresivnošću oduzimali loptu i kretali u brzu tranziciju, koristeći brzinu po bokovima i sjajnu igru Nemanje Nikolića, koji je zadržavao gotovo svaku loptu među robusnim štoperima Šturma, a potom je distribuirao saigračima kao da je fudbal najjednostavnija igra na svijetu.

Vidjelo se od prvog trenutka da se Partizan “zategao” od samog početka, da je provjera sa Austrijancima ozbiljno shvaćena i takav utisak su igrači i odavali na terenu, koristeći svaki milimetar prostora koji im se ukazao.

Počelo je dobrim pokušajem Belića, poslije oduzete lopte, a već u 7. minutu Nikolić je krunisao dobru akciju vodećim golom I to tako što se ubacio iza leđa odbrane, poslije oduzete lopte Filipovića i “nastavka” Meniga ka napadaču, čiji udarac iz okreta, iz prve, dvometraš (206 centimetara) Šerpen samo uljepšao paradom – 0:1.

Dobro je Partizan izgledao i u minutima koji su uslijedili, držao se oprobanog recepta da kroz pas distribuira loptu do Nikolića koji je na sebe “navlačio” po dva ili tri igrača, uspijevao da zadrži loptu i da podršci prostora i vremena da pokuša da ugrozi gol.

Istina, postao je I Šturm za nijansu agresivniji poslije primljenog gola, ali su linije crno-bijelih bile dobro postavljene, reakcije I komunikacija su takođe dolazili pravovremeno i Austrijanci su u prvih pola časa igre svedeni na jedan pokušaj sa distance Gorneca Stankovića, no, bez opasnosti za Aleksandra Jovanovića.

U posljednjih desetak minuta prvog dijela, Partizan je više “patio”, posebno u veznom redu, gdje je, recimo, Kanute, za razliku od meča sa Dravom, osjetno gubio na svježini, unoseći disbalans i u ostale linije, pa je Šturm imao igračku nadmoć, unoseći nemir po bokovima.

Upravo jedna takva situacija iz 38. minuta koštala je Partizan gola. Po lijevom boku je pokušavao da probije Sarkarija, Filipović ga je “amortizovao” do gol-aut linije, ali je prilikom uklizavanja zakačio lotu rukom. Sudija je, na gestikulaciju domaćih igrača, pokazao na bijelu tačku, a precizan je bio Janšer – 1:1.

U nastavku Duljaj je promijenio Nikolića, ukazavši priliku Pavloviću, kao i mladog Trifunovića, koga je zamijenio Samed Baždar, međutim, Partizan je poslije samo nekoliko minuta primio gol (53. minut). Ne poslije neke uigrane akcije Šturma, već poslije karambola u kaznenom prostoru u kome su crno-bijeli ostali nedorečeni I pomalo neodlučni, a na kraju su ceh platili Mihajlo Ilić, koji je pokušao da izbaci loptu i raščiti opasnost i Svetozar Marković koga je “fudbal” pogodio i vratio se u mrežu Jovanovića – 2:1.

Kakav je bio ulazak u drugo poluvrijeme, takva je bila i igra. Nedorečena, bez ozbiljnijeg plana pod pritiskom Austrijanaca, sa puno izgubljenih lopti, grešaka u dodavanjima, poteškoćama u organizaciji iz posljednje linije, ali i manevra, pa je Duljaj reagovao ubacivanjem Bibarsa Natha, ne bi li uspostavio ravnotežu i eventualno dobio završni pas,

Nešto kasnije, osvježio je trener Partizana I preostale linije, priliku du dobili Živković, Šehović, Stejepanović, Saničanin, Terzić i, poslije tavorenja od dobrih 20-tak minuta bez pravog pokušaja, gosti su u 66. minutu došli do posljednje trećine Šturma, kada je jedan poprečni pas sjajno sačekao Marko Živković i sa 25 matara, iz punog trka, pogodio – stativu.

Bilo je to ipak kratkog daha, nije Partizan nikako uspijevao da se nametne, lopta je mahom išla unazad, bez pravog rješenja kroz dobro organizovani blok austrijskog tima, pasa i ofanzivne tranzicije koja bi donijela iole ozbiljniju priliku za gol.

Tek u 80. minutu, poslije kornera koji je izveo Natho, uspijeli su crno-bijeli da priprete preko Pavlovića, no, udarac glavom je bio sa zemlje, suviše slab za golmana Šturma, ali I neprecizan, jer je završio pored gola.

U posljednjih desetak minuta beogradski tim je djelovao malo otresitije, međutim, Austrijanci su odlično pokrivali prostor I blokom u srednjoj zoni sprečavali protok lopte ka završnoj trećini, pa se rezultat nije mijenjao, navodi Telegraf.