Poraz u direktnom duelu za opstanak: Odbojkašice Inove nakon preokreta ispale iz Premijer lige BiH

Odbojkašice Inove ispale su iz Premijer lige BiH, pošto su u direktnom okršaju za opstanak u posljednjem kolu na svom terenu poražene od tuzlanske Slobode sa 2:3.

OK Inova

Odlično su Banjalučanke ušle u susret, povele sa 2:0 i bile nadomak opstanka u drušvu najboljih, ali je iskustvo gostujuće ekipe presudilo u daljem toku meča.

Inova je nošena velikom podrškom sa tribina realizovala u svoju korist prva dva seta sa 25:20 i 25:22. Treći set donio je i prevagu u meču, nakon velike drame Tuzlanke su se vratile u život i u neizvjesnoj završnici slavile sa 23:25. Psihički su pale od tog trenutka odbojkašice Inove, te olako izgubile za njih odlučujući set u sezoni sa 17:25.

Peti set riješen je u korist Slobode sa 10:15.

Od tog trenutka Inova je izgubila mjesto u drušvu najboljih, jer su im za opstanak bila potrebna 3 boda, odnosno pobjeda od 3:0 ili 3:1, ali na kraju takmičenje završavaju kao prve “ispod crte” sa 18 osvojenih bodova iz isto toliko kola.