POTJERA ZA PARTIZANOM Zvezda preživjela dramu u Čačku koji zaslužuje ABA (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Borac u Čačku sa 87:82 u 25. kolu ABA lige, te zadržali šanse da osvoje prvo mjesto prije plej ofa.

Ognjen Kuzmić

Sa druge strane, Čačani su uprkos fantastičnoj podršci publike i jendoj od boljih partija u sezoni ostali na šest pobjeda, pa sada moraju da gledaju u Skoplje i nadaju se iznenađenju Cibone kako bi imali realne šanse da izbjegnu ispadanje.

Dvorana kraj Morave definitivno zaslužuje najbolje ABA društvo, ali više ništa nije u rukama Čačana.

Činilo se da će Zvezda rutinski odraditi posao nakon što je u finišu prvog poluvremena preokrenula, a potom u nastavku imala i 17 poena prednosti, Ipak, domaći su na krilima publike uspjeli da se vrate, imali su -3 i napad u posljednjem minutu, ali su Beograđani preživjeli, pa se i dalje nadaju da Igokea ili Budućnost u posljednjem kolu mogu da skinu skalp Partizanu i promovišu ih u šampione ligaškog dijela.

Prevagu na tas Zvezde večeras su stavili Filip Petrušev i Fakundo Kamapco, koji je sjajnim rješenjima i asistencijama pronalazio svoje saigrače kada je to bilo najpotrebnije, a i sam je često završavao na liniji penala. Doduše, dosta je i promašivao, čak šest puta, što je atipično, ali je pogađao kada je bilo bitno.

Hanter Hejl je predvodio domaće sa 28 poena, ali nije uspio da dovede Borac na -1 jer je izblokiran, a Aleksa Novaković postigao je 15.

Pomenuti Kampaco dao je 22, dok su Luka Mitrović i Petrušev ubacili po 14.