POTOP I U NASTAVKU Fejenord dva puta nadigrao Ajaks u jednom meču

Fudbaleri Fejenorda savladali su Ajaks 4:0, u nastavljenom holandskom "Klasikeru".

Santijago Himenez

Najveći derbi holandskog fudbala prekinut u nedjelju u 55. minutu, nakon divljanja Ajaksovih navijača pri vođstvu gostiju 3:0.

Utakmica je nastavljena na “Johan Krojf areni” bez prisustva publike, a Fejenord je postigao još jedan gol i stigao do ubjedljivog trijumfa.

Santjago Himenez je zatresao mrežu već u četvrtom minutu nastavka utakmice u Amsterdamu i stigao do het-trika, jer je u originalnom terminu meča postigao dva gola za 18 minuta, a potom i asistirao Brazilcu Igoru Pajšanu za 3:0, prenosi Sportal.

Fejenord je treći na tabeli sa 14 bodova, jednim manje od PSV i AZ Alkmara koji imaju meč manje. Akajs je tek 14. sa samo pet bodova iz isto toliko utakmica, te je u velikoj krizi što se na neki način moglo i pretpostaviti nakon prelaznog roka pošto nisu stigle adekvatne zamjene, prije svih za kapitena Dušana Tadića.