POTOP U BRNU Česi otkrili sve mane Zmajeva, dosta pitanja u Smajlagićevoj glavi

Rukometaši BiH doživjeli su katastrofalan poraz u prijateljskom meču od Češke u Brnu.

Rukometaši BiH

Domaći tim slavio je sa 30:18 i ostavio Irfanu Smajlagiću dosta upitnika iznad glave na dva i kusur mjeseca do početka Evropskog prvenstva.

Jasno je da su problemi sa putovanjem u Brno sigurno ostavili trag, ali to ne bi smio da bude izgovor za prilično letargičnu igru bez dovoljno energije i odlučnosti.

Dao je selektor priliku svim igračima, dosta minutaže dobili su momci koji nastupaju u Premijer ligi, ali je očigledno Češka nivo kojem oni još nisu dorasli.

Čak i kada bi uspjeli da izgrade akciju na golu je briljirao Tomaš Mrkva koji je „izluđivao“ Zmajeve. Već na poluvremenu je bilo 15:8, a u drugom poluvremenu prednost domaćih rasla je i do 14 golova.

Na kraju -12 koji sigurno daju jasniju sliku Smajlagiću na koga ozbiljno može da računa. Senjamin Burić je dao pet golova, a Marko Davidović i Mirko Herceg postigli su po tri za selekciju BiH.