Poznat posljednji učesnik polufinala Kupa RS: Borac u izmijenjenom sastavu lako do naredne faze (FOTO)

Fudbaleri Borca plasirali su se u polufinale Kupa Republike Srpske nakon što su na gostujućem terenu savladali ekipu Slavije sa uvjerljivih 4:0.

Aleksandar Subić s loptom

Ovom pobjednom poznati su svi polufinalisti najmasovnijeg takmičenja Republike Srpske, pošto su već ranije svoje mjeso obezbjedili Krupa, Laktaši i Zvijezda 09 koja će upravo biti naredna prepreka izabranicima Vinka Marinovića u borbi za finale.

Borac je na meču u Istočnom Sarajevu izašao u nešto izmjenjenijem sastavu od onog koji se takmiči u Premijer ligi BiH, pa su tako od starta dobili priliku igrači sa nešto manjom minutažom koji su po svemu prikazanom opravdali povjerenje stratega Borca.

Crveno-plavi su imali apsolutnu kontrolu tokom svih 90 minuta, te se zasluženo plasirali u dalju fazu takmičenja. Mrežu domaćina su redom tresli Savo Šušić u 6. i Đorđe Milojević u 32. minutu nakon asistencije Ninkovića, za sigurnu prednost Borca od 2:0 na poluvremenu.

Đorđe Milojević šutira loptu

U nastavku meča ravnoteža snaga je ostala na istom nivou pa su tako golmana Sirću gosti natjerali da još 2 puta vadi loptu iza svojih leđa. Strijelci su ovog puta bili Obren Cvijanović u 52. minutu, a tačku na meč stavio je Jovo Lukić u 78.

Takmičenje u Kupu Republike Srpske nastaviće se već osam dana kada će snage u polufinalu odmjeriti ekipe Krupe i Laktaša.