POZNATA JOŠ DVA POLUFINALISTA Filadelfija i Feniks idu dalje

Košarkaši Filadelfije deklasirali su Toronto sa 132:97 na gostovanju i sa ukupnim rezultatom 4:2 u pobjedama plasirali se u polufinale Istočne konferencije. Na gostujućem terenu do ključne pobede je došao i Feniks nadigravši Nju Orleans sa 115:109 i sa identičnim skorom obezbijedilo polufinale na Zapadu.

Iako je Toronto poslije tri poraza uspio da sa dvije pobjede smanji prednost Filadelfije, nije im pošlo za rukom da na svom terenu četvrtfinale uvedu u neizvesniju završnicu.

Gosti su od samog starta preuzeli inicijativu i gotovo rutinski došli do odlučujuće pobede koja ih vodi u polufinale Istoka gde će se nadmetati sa Majamijem koji je sa 4:1 u seriji eliminisao Atlantu.

Džoel Embid je bio najefikasniji sa 33 postignuta poena uz 10 skokova, Džejms Harden je imao 22 poena i 15 asistencija, dok je Tobijas Heris ubacio 19 poena uz 11 skokova. Malo je nedostajalo da im se pridruži i Tajris Maksi koji je meč završio sa 25 poena uz osam asistencija i tri skoka.

Jedini igrač koji je pružao dostojan otpor gostima bio je Kris Bačer, koji je takođe imao dabl-dabl sa 25 poena i 10 skokova. Paskal Sjakam je postigao 24 poena, uz po sedam skokova i asistencija.

Sasvim drugačija situacija bila je i u duelu Nju Orleansa i Feniksa, gde su domaćini pružili znatno bolji otpor, pa čak i dobili drugu četvrtinu sa 10 poena prednosti.

Međutim gosti su u drugom poluvremenu načinili preokret pa je rezultatska klackalica trajala sve do same završnice. Gosti su poveli sa 106:104 trojkom Devina Bukera minut i 42 sekunde pre kraja meča a onda prednost više nisu ispuštali.

Tako su došli do pobede koja ih vodi u polufinale Zapada gde će se nadmetati sa pobjednikom iz duela Dalasa i Jute.

Pobjednički tim je predvodio Kris Pol koji je utakmicu završio sa 33 postignuta poena, četiri skoka i osam asistencija, a odlično ga je pratio Deandre Ajton koji je meč završio sa 22 poena i sedam skokova.